Zázračný nos (2016) (TV film)

Asi to nejlepší, co se dalo letos z pohádek vidět. Možná je moje hodnocení lehce ovlivněno tím, že jsem v polovině vlivem silně akčního děje na chvíli odpadl, a tím pádem bylo těch 60 minut celkem snesitelných. Ale ani tak to prostě na tři hvězdy není, to bych musel spát minimálně o 20 minut déle.

Legenda o drakovi (2015)

Poté, co mi Česká televizie zničila Vánoce, jsem se rozhodl zkusit tento ruský klenot. Vždyť to nemá tak špatné hodnocení a Mrazík je celkem fajn, tak i tohle mělo celkem potenciál. Navíc kdo nemá rád draky, že jo? Jenže tady končí všechna sranda, moje naděje vzaly za své hned po úvodní scéně, která vypadala jako z nějakého hodně nepovedeného hororu. Zbytek filmu byl vykrádačkou Modré laguny (drak a Mirka dovádějí v moři), Krásky a zvíře (Mirka poznává draka)a Robinsona Crusoa (rak a Mirka si zařizují bejvák v dračí lebce), přičemž drak Armán celou dobu čuměl jak chleba z tašky, a pokud mu nekoukala prdel, tak aspoň všude pobíhal polonahej. A i tento ruský teen pohádkový fantasy megafilm se může pochlubit stejnými přednostmi jako naše letošní pohádky. Ať děláte, co děláte, čas se prostě jako by zastavil, navíc to prostě nemohli smrsknout do 90 minut a nazdar. Ne, tohle je 110 minut kvalitní nudy pro celou rodinu, kterou oceníte pouze v případě, že si na začátku hodíte dvaciáše a vzbudíte se až na konci. Nebo zítra. Nebo nikdy. Ovšem když už to infinitvní vlečení se času vydržíte až do konce, kdy máte okousané nehty i na nohou člověka vedle vás, tak vás na samotném konci dorazí nějaká Máša s naprosto příšernou písničkou. Dávám hvězdu za tu lemuří potvoru a druhou za toho draka, alespoň digitálně se to povedlo.

Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Zatímco Pravý rytíř byl lehký úlet, tohle byl přešlap vedle asi tak o míli někam přímo do hnoje. Tady prostě nefungovalo vůbec nic a na ČT by možná mohli přehodnotit svou tradici tří nových Vánočních pohádek a místo toho natočit jen jednu a pořádnou. Hudba naprosto příšerná, místy hrál nějaký pseudo rock, pak zase jiný styl. Lepší scénář by snad vyplivnul i náhodný generátor slov nebo by to snad bylo lepší beze slov. A co bylo nejhorší, tahle zrůdnost se táhla jak tejden před vejplatou. Člověk u toho večer po celým dni sedí narvanej jak taška do Chorvatska, odpočítává vteřiny a ono to ne a ne skončit. Děkuji České televizi za zkažený večer, a už teď se těším na další napřesrok, protože si nedělám iluze, že by to dopadlo nějak jinak.

Čihajafuru: Kami no ku (2016)

Ježíšku, přines mi prosím tě taky tyhle karty a nauč mě japonsky, tohle totiž vypadá jako nejlepší sport na světě. Nemusíte se hnout z místa, a i tak je to adrenalinové a vyčerpávající až až. Cením si toho, jak podobně všechny postavy vypadají předloze, možná jsem čekal o něco víc humoru, ale to nevadí. Tři hvězdy je málo a na pět to nestačilo, něco tomu chybělo, snad bude dvojka o chloupek lepší. :)

Dítě číslo 44 (2015)

Tak skvělá kniha a tak podprůměrný film. Celé to bylo natočeno prazvláštně, spoustu věcí bylo nesmyslně pozměněno, asi aby to hloupý divák snáze pochopil, ale ve výsledku to filmu vůbec nepomohlo, naopak. A ten falešnej ruskej přízvuk byl taky docela úlet. Místo filmu doporučuju knihu, ta byla napínavá od třetiny až do konce.

Major 3rd Series (2007) (seriál)

Třetí série opět perfektní, stále se vrací staré postavy z předchozích sérií a i ty nové jsou zajímavé. Poslední duel natahovaný snad na 6 dílů byl sice trochu už přes čáru, ale konec řady i přesto překvapil a už se těším na další.

Haikjú!! (2014) (seriál)

Po prvních třech dílech to byl docela průměr, po šesti mě to chytlo a po deseti jsem věděl, že to bude na pět hvězd. Poslední díly byly přitom na 6. Ze sportovnícho žánru mám rozkoukáno ještě Kuroko no Baske a Haikyuu!! se mi jeví jako o něco lepší. Druhá série byla ohlášena, tak snad si udrží stejnou laťku, která je nastavena proklatě vysoko.

Čihajafuru - Season 2 (2013) (série)

Druhá série je podstatně lepší než první, myslím, že hodnocení odpovídá. Docela mě překvapilo, jak se tvůrci dokázali poprat s natažením jednoho turnaje (týmového i individuálního) na snad víc než 15 dílů, přičemž naprostým vrcholem byl jeden zápas, který se táhl přes tři díly. Ale kupodivu to působilo celkem přirozeně a ani mi to nevadilo. Závěr byl vzhledem k předchozím dlouhým zápasům trochu uspěchaný, ale jinak jsem se vůbec nenudil, možná kromě rekapitulačního dílu. Doufám, že bude třetí série, jinak budu muset sáhnout po předloze (manga). Za mě poctivých 90 %.

Čihajafuru (2011) (seriál)

Po 15 dílech dávám poctivé tři hvědy. Zatím se mi to víc líbí než nelíbí, není to tak dobrý, abych si musel pouštět díl za dílem, ale zároveň ani tak špatný, abych se dívat přestal. Samotná hra je zvláštní, ze začátku mi to připadalo strašně jednoduché, postupem času jsem ale zjistil, že je velmi složitá. Uvidím, jak se mi bude líbit konec řady, možná hodnocení ještě zvýším, dolů ale spíš nepůjdu. EDIT: Mám za sebou celou první sérii a nevím proč, ale nějak mě to vtáhlo a posledních pár dílů mě celkem dost bavilo. Na konci se sice žádný úspěch nekonal, ale o čem by pak byla další řada. Slabší 4, nicméně čtyři za skvělou hudbu, povedenou animaci a zajímavý námět a jsem zvědavej, jak dopadne druhá řada. :)