• Krátkometrážní

Vítr v kapse (1982)

Borec umře, a jako hudební podkres tam hraje Nonstop od Michala Davida? To bylo hodně vedle.

Elvis (2022)

O Elvisově životě jsem toho popravdě moc nevěděl, takže mi film rozšířil obzory. Austin Butler je v roli poměrně jistý, ale Tom Hanks mě tam dost štval a tu roli jsem mu nějak nevěřil. Je to ale řemeslně dobře udělaný film, a pokud přežijete tu zbytečnou délku, tak si to užijete.

Mortal Kombat (2021)

Je to fakt kravina, ale ať se propadnu, jestli jsem se nebavil!

Brahmastra: část 1 - Shiva (2022)

Smíchejte X-men, Eternals a Airbender, přidejte tance a písně, a dostanete Brahmastru. Popravdě nevím, co si o tom myslet. Hlavní hrdina je nijaký, celý film má stejný výraz v obličeji a zápletka celého děje je podivná. Na druhou stranu je ale taky možné, že český překlad dost informací ubral, protože ty titulky občas vypadaly jak z google translate. Ženský rod téměř neexistoval, dialogy občas vypadaly, jako by je psal někdo, komu je 12 a často se tam míhaly zajímavé věci typu "recituje starou indickou báseň". Ale jako podívat se na to dá, ne že ne, jen je toho moc a je to intenzivní.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Podle mého to v Marvelu už totálně trolují, protože zjistili, že ať natočí cokoli, tak to na sebe hravě vydělá. Potenciál filmu je zde velký, zabiják bohů Gorr je super záporák, který bohužel doplácí na to, že film je přístupný i dětem. Takže ho vidíme spáchat jedno zabití, krev ve filmu není žádná, a do toho je tam strašně náhodných blbostí kolem, jako například bůh knedlíčků (wtf). Mohla to být temná komiksovka, bohužel je to přiblblá barevnost, kterou stačí vidět jednou, a do dvou dnů si nevzpomenete na jediný silný moment.

Šílený Max (1979)

Nevím, kdy jsem naposled viděl takovou blbost. Dobrá kamera a plechový zvuk motorů, jsou snad jediné klady filmu. Vybudování děje je bída, postavy jsou strašné, spousta scén je tam úplně k ničemu, ale je to krátké, tak to docela uteče.