Jsem agent (2002)

Lahka a pohodova "bondovka",ktora pomoze zabit hodinku a pol nudy.Owen Wilson sa ako partak v komediach osvedcil, Eddie murphy podal standardny vykon. PS.bolo pekne vidiet v hollywoodskom bijaku skodovky a liazky;)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

...plne ludskeho utrpenia, obycajnej ludskosti a hlavne nezlomnej vole po zivote, ktoru nezastavi ani "milion kilometrov" dlhy mur.

Forrest Gump (1994)

O tomto filme sa uz popisalo velmi vela. Tento film musi chytit za srdce kazdeho clovecinou "smrdiaceho" filmoveho divaka. PS. Kebyze som nezabudol plakat, tak pri tomto filme "brecim" ako maly...stale...

Pravdivá romance (1993)

Behom dvoch hodin sa staneme svedkami "cesty za americkym snom" podareneho parika v podani Slater/Arquette.Ako uz byva zvykom u tarantinovskych filmoch nasilim sa nesetri (najviac ma dostala scena krehka Arquette vs. zabijak Gandolfini ;) Brad Pitt ma zase raz prekvapil v ulohe zhuleneho pohodaka. O hereckom vykone Gary Oldmana by som mohol pisat ody.

Mexičan (2001)

...taka divna fantasy/road movie. Nemozem si pomoct ale Juliu nemam moc rad.U mna bude stale slapka z Pretty woman s nechutne obrovskymi ustami.Ked k tomu pridala v tomto filme aj neustaly skrekot...Pitt v ulohe babraka mi velmi nesedel.Vlajku hore drzi nezny obor Gandolfini a srandovne ciernobiele vstupy.

Scary Movie 3 (2003)

Uz len velmi matne si spominam na prve dva casti, co len potvrdzuje sumienkovsky charakter tychto filmikov.Trojka je podla mna najlepsim pocinom.Niektore fory urcite stoja za to.

Král komedie (1982)

Samotna predloha filmu (neviem ci vymyslena alebo skutocna) je minimalne zamysleniahodna.Cely pribeh na mna posobil jemne tragikomicky.Osoba Pupkina alias de Nira je vykreslana do najmensich detailov a dava nam moznost vidiet do mysle "zakomlexovaneho" loosera, ktory uprimne veri vsetkemu co robi, aj ked to zjavne hranici s "dobrymi mravmi". PS.tak ma napadla taka paralela s nasimi politikmi... ;-)

Noc na Zemi (1991)

Tento film vo mne zanechal krasny pocit pohody.v obycajnom taxiku su uplne genialne vykreslene mozno na prvy pohlad nezaujimave epizodky zo zivota uplne beznych ludi.davam 4 * iba kvoli tomu ze su aj "kapicku" zaujimavejsie filmy ako tento ktory je "iba" tak krasne obycajny... PS.Aj tak budem taxikarom!..;-)

Řidič vysokozdvižného vozíku Klaus (2000)

Bezpecnost pri praci je veeeelmi dolezita,lebo taky "jesterkar" dokaze kludne pri nedodrzani bezpecnostnych zasad zlikvidovat polovicu uspesneho vyrobneho podniku. LOL ;-)

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Hollywood sa drzi "osvedcenej" koncepcie partie prsnatych chlapcov a svalnatych dievcat ;-) ktorych gniavi naky zakomplexovany typek.jednoducho klise. Na mna vsak tento filmik posobil dost hustou atmoferou a vcelku total -brutal-deadmetal krvavymi scenami... PS.Americania su "cool" uz sami o sebe, but americki vidlaci sa prekonavaju...;-)