• Fantasy

Oni a Silvio (2018)

Velmi mělké. U některých postav jsem ani nestačila vnímat, jakou zastávají funkci, co mají na starosti, nejsou tam jejich minulé ani budoucí osudy, konkrétní pracovní pozice, děj minimální, prostě o ničem. V polovině filmu se dosud hlavní postava vytratí, pak pronese již jen jednu větu a už o ní není ani vidu ani slechu, prostě s ní příběh přestane počítat Když je postavě věnováno hodně prostoru v první půlce, tohle by se stát nemělo, i když už třeba přestane být důležitá pro danou věc. Roztříštěné, neúplné, nevypovídající, chladné, emoce ve mě nevzbudilo absolutně nic, žádné životní moudro jsem si neodnesla, jen takové klišé jako že staří mocní muži mají rádi mladé modelky, existuje korupce a podobně. Nešťavňatě podané, nic nového pod sluncem, jen pár výjevů z mejdanů stálo za pohled. Film zachraňuje jen prostředí a krásné ženy, ale o politickém zákulisí se toho moc nedozvíte. Osobně jsem se ani nepobavila. Kdo má hlubší politické znalosti se ve filmu a případné narážce na něco možná vyzná lépe, můj názor to však neovlivní. Z mého hlediska je to povrchní záležitost, která mnoho nevypoví ani člověku, který o Berlusconim zná více či minimum faktů. Prázdnota.

Mumie (2017)

Další dobrodružná parodie. Co se to točí poslední dobou za filmy bez scénáře, napětí i vkusu? A co mi to má dát? Nepobavím se a o nějakých myšlenkách či ponaučení už vůbec nemůže být řeč. Tragédie ve filmovém průmyslu trvá tuším od začátku nového tisíciletí, takže už skoro 20 let. Lepší průměr aby člověk hledal jako jehlu v kupce sena. A právě Mumie tím lepším průměrem není, alespoň pro mě ne.

Česko Slovensko má talent 7 (2018) (pořad) odpad!

Po dlouhé době jsem se zase podívala. Nejlépe o úrovni soutěže vypovídá semifinále, přímý přenos bez živého vystoupení, kdy tři účinkující pouze seděli na židlích a byl s nimi veden kratičký rozhovor. Na živé vystoupení prý televize nemá správné prostory! Tak proč to pořádají? Show bez vystoupení talentovaných účinkujících i s absencí diváků, poroty, pouze s dvojicí pochybných moderátorů. Mrtvé a velice smutné. Snad každých pět minut nekonečné reklamní bloky. Do toho spuštěno krátké SMS hlasování, aby se rozhodlo pouze o vypadnutí dvou lidí. Naprosto zbytečný pořad. Navíc mnoho soutěžících bylo pozvaných ze zahraničí, kde už je dávno objevili jiní. Proč se tedy pořad jmenuje Česko Slovensko MÁ talent? A mohla bych pokračovat... Když na to televize nemají, ať to nepořádají. Chtěla jsem dát jednu hvězdu za některé soutěžící, ale to laciné semifinále pořad nadobro zabilo.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Jsem pyšná na to, že asi na šestý pokus, po několika letech marných experimentů, jsem první díl Harryho konečně s použitím silné vůle dokoukala do samotného konce! A mohu poctivě říct, že tato fantasy mě minula, ať se s ní snažím setkat sebevíc. Nechápu, co na tom může vidět dospělé publikum. A to mám některé díla pro děti opravdu ráda. Jedna až dvě hvězdy, víc prostě nedám.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Oproti mnohem svižnější jedničce poměrně vleklá záležitost. Špatná práce s postavami. Například sympatická, atraktivní blondýnka Queenie Goldsteinová (z prvního dílu) změnila charakter i osobnost a stala se neroztomilou podivínkou. Navíc plno povrchně načrtnutých postav, mnohdy zbytečných, zbržďují děj, zhoršují přehlednost v příběhu a nedovolují, aby si divák k hrdinům utvořil silnější vztah. Jsou zaměnitelní a nevýrazní, jediná postava s potenciálem zaujmout, zraněný, manipulovatelný Credense, strádající absencí rodinného zázemí, který neví do jakého světa skutečně patří, se tam jen občas mihne se skloněnou hlavou a místo pořádně rozjeté story se scénář upíná k jeho vzdechům: "Kdo je moje pravá matka, jaký je můj rodokmen?" Rozhodně bych neřekla, že příběh plyne hladce, hravě a nenuceně. Dokonce mu schází napětí. Co je na Fantastických zvířatech opravdu úžasné jsou zvířata, která rozesmívala kinosál a nad nimiž se diváci slyšitelně a viditelně opravdu příjemně bavili. Do třetího dílu prosím více prostoru pro hrabáky a větvičky. Zvířata budou totiž jediným důvodem, proč jsem ochotná po téhle dějové slabotě shlédnout i trojku. P.S.: Citace z filmu: "Můžu pozvat hrabáka na čaj?" "Jo. Ale musíte předtím schovat všechny lžičky." :-) (Předpremiéra v Cinema City dne 14.11.2018 ve 12 h, 3D).

Tísňové volání (2018)

Spoiler: Spoustu lidí se druhým občanům plete do života na základě povrchních neúplných informací o daném problému, které pak vedou k chybným radám, špatnému vedení a(nasměrování) a špatným instrukcím. A těch nesprávných úsudků se dopouští bohužel laici i profesionálové. Dost často se někdo vyjadřuje k situaci, o níž nezná podrobnosti ani důležitá fakta a podle toho pak jejich pomoc dopadá. - Dobrá myšlenka, průměrné zpracování. Hlavní role = nereálně agilní zaměstnanec na tísňové lince, které by se pro druhé rozdal. Jo, kdyby takhle ochotně a nad rámec běžných povinností skutečně fungovaly instituce a různé služby!

Lynč - Neúcta (2018) (epizoda) odpad!

Tenhle seriál by měli promítat na FAMU jako odstrašující případ. Lynč aneb co všechno se tvůrcům téhle ptákoviny nepodařilo. :-)

Tut (2015) (seriál)

Uživatel misterz řekl vše co jsem měla na srdci a skoro nemám co dodat. Podle jednoho výzkumu byl Tutanchámon tělesně znetvořený muž, s předkusem, rozštěpem, vadným tělem a měl koňskou nohu, takže musel chodit o holi. Zde ho hraje krasavec plný zdravého života. Některé studie dokonce zpochybňují existenci samotného faraona. Historie se zase překrucuje, ano,moc se toho o tomto faraonovi neví, ale mnohé postavy se chovají tak hloupě, že by sotva přežili pár minut (útěky faraona z nestřeženého paláce, chodí si dovnitř i ven nechráněným vchodem před davem ostatních lidí, dále třeba vysvobození spojence z otroctví -jeden muž a žena stojí proti armádě vojáků, neuvěřitelně naivní a nepochopitelné chování jeho nepoučitelné milenky...). Film má ovšem také spád a dokáže zaujmout. Jako smyšlená báchorka dobrý, životopisné na tom asi není vůbec nic, snad jen to zranění nohy těsně před smrtí.

Městečko Pines (2015) (seriál)

Začalo to velmi slibně, první epizoda se mi líbila moc, postupem času (dokonce již od druhé epizody) velmi sestupná tendence + nedotaženosti a nelogičnosti, kdy má například za něco v despotickém městečku nastat trest a přitom se postavě nic neděje, jindy se naopak vraždí za maličkosti. Nejlepší to bylo zpočátku, kdy se ještě nevědělo, proč je městečko tak tajemné a nejde se z něho dostat pryč. I tam to ale mělo značné díry. Přesto to celkem bavilo, i druhá série, která se zaměřuje zejména na despocii a prvek mysteriozna je zde potlačen. Přeskakovala jsem, některé epizody jsem neviděla, možná se k seriálu ještě vrátím.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Na ty třpytky, žárovičky, hotýlky, vodní vlnky a překrásné přírodní prostředí (nedivím se, že se v Řecku hlavní hrdince tolik líbilo), se překrásně vizuálně koukalo. Jinak je to příšerný nereálný kýč se slabým dějem. Neustálé odkazy k "úžasné, adorované" mamce Meryl mi vadily, tuto herečku nemám v oblibě a čeho je moc, toho je příliš. Ale což. Je to muzikál a kdo od tohoto kousku čekal kdo ví co, ať se nediví, že bude za svojí naivitu potrestán nestoprocentním zážitkem.:-) Navíc ona i jednička "Mamma Mia" nestála za moc, (skoro za nic),tak co čekat od pokračování...? Veliká škoda, že jsem to neviděla v kině, protože na to moře a hotýlek by se mi moc dobře koukalo ve 3D. Bohužel jsem na muzikál nestihla jít. Je to zkrátka příšerná blbost, ale pastva pro oči...!:-) No, třeba jednou k tomu pěknému moři dotočí dokonce i hezký film.