Sedmikrásky (1966)

„Vadí?” „Nevadí.” Alternatívne názvy: ASMR pre epileptikov, Obľúbený film Cindy Lauper a Rickyho Martina, Live Fast Die Young Czech Girls Do It Well, Anarchia Chromozómu X, a môj osobný favorit: Nožnice vs. Párok. 10/10.

Země nomádů (2020)

Všetky 3 hviezdy si zaslúži herecký koncert Frances McDormand, plus pol hviezdy za počúvateľnú Einaudiho variáciu Nedotknuteľných. Inak je film celkom pohodovou rozjímačkou nad životom, ktorá vám síce nič moc nedá, ale ani nebudete sklamaní, že ste to videli. 6,5/10.

Minari (2020)

Ďalšia skromná dráma o nesplnenom-splnenom americkom sne. Keby to nemalo pocitovo tak 5 hodín, mohlo to byť fajn. 4/10

Bídníci (2019)

Francúzske Do The Right Thing. Ladj Ly ale nie je Spike Lee. Silných 8/10.

Frankenstein (1994)

Jedna z najlepších knižných adaptácií aké som videl. Slovo, ktoré Branaghov film vystihuje najviac, je: VEĽKOLEPÝ. 10/10

Chicagský tribunál (2020)

Aaron Sorkin a courtroom dramas = lepšia lovestory než Twilight. Film je inak super, na môj vkus až trochu veľký crowd-pleaser, ušitý na ako mieru pre Oscary. 8/10

Diego Maradona (2019)

Strhujúci portrét veľkého človeka, ktorý pri ceste za svojim snom nezvládol vlastnú slávu a stal sa karikatúrou seba samého. 10/10