• Thriller

Projekt X (2012)

Takže si to zrekapitulujme... vážne sa dá natočiť niečo tak strašne? Teda nieže by to bolo úplne že hrozné, to samozrejme nie, to bolo totiž príšerné. Fajn, myšlienka bola fajn a len preto si tento film získal odo mňa až dve hviezdičky... Jednoducho, ako sa môže skončiť nevinná party študentov... hej, nad tým by sme sa mohli všetci zamyslieť... takže áno myšlienka filmu nebola až taká zlá... študentská party, ktorá sa skončila katastrofálne, ale hlavní protagonosti si nakoniec získali v škole slávu. Ale to sa naozaj nedalo natočiť inak? Možno som príliš kritická, ale to bolo natočené štýlom, že aj ja so svojim bratom by sme to natočili lepšie... ospravedlňujem sa pánovi režisérovi, ale bolo to strašné. Stále som len pozerala nato, kedy sa to už konečne skončí... a až v posledných minútach sa nato dalo pozerať lepšie ako zvyšných 80 minút. Takže názorná ukážka toho, že aj dobrá myšlienka filmu sa dá totálne dosrať. Vraj by mal byť film ponaučením pre dnešnú generáciu, tak ďakujem pekne, ak sa ma poučiť na niečom takomto. Aj keď ako som už spomínala samotná myšlienka nebola zlá, aj keď podľa mňa až trošku prehnaná, ale budiš. Ale veď nato sa nedalo pozerať...Alebo je to len môj názor? Tak koľko ľudí, toľko chuti. Tak vám teda prajem príjemne pozeranie a veľa šťastia, aby ste pri tom nezaspali, alebo nebodaj sa po tomto neopili a neusporiadali párty, ktorá rozvráti polovičku ulice...

Sedm psychopatů (2012)

Waaw... no ja neviem, či sa týmto zaradím medzi psychopatov, ale tak názov filmu tak znie, čiže pokojne môžem byť ôsmym v poradí :D Ale nie, na začiatku som si myslela, tak fajn, celkom slušne, ale nejak ma to nechytilo, ale po pár minútach to prišlo, a mňa to úplne dostalo... A tie poznámky, ja som sa v niektorých scénach, tak fantasticky bavila. "Šľapka študovala vietnamčinu na Yale" "Zvieratá vo filme neumierajú, iba ženské" A ten koniec... "Prídem ťa zabiť v utorok. To by šlo, vtedy nič nemám" Neviem, možno to nie je vôbec vtipné, ale fakt som sa nasmiala. Takže to hodnotím ako veľmi podarenú krimi komédiu :D A samozrejme, ďakujem, že nezabili toho malého zlatého psíka, lebo inač by som tomuto stiahla hviezdičky. V tej scéne som celý čas tŕpla, že len nech sa ho neopovažia zabiť.. nespravili to. Takže týmto si tie štyri hviezdičky získali.

Cesta ke spáse (2001)

Pri učení na štátnice si človek pustí na odreagovanie film, aby mu už úplne nepreplo... a vtedy to začne... po pár minútach sa pýta, "načo sa to vlastne pozerám?" Odpočítavam minúty do konca a modlím sa, nech už to konečne skončí, keďže nerada nechávam filmy nedopozerané... ale ono sa to nekončí... a aj keď prvotný zámer bol odreagovať sa od štátnic, už po prvej polhodine som vzala papiere do ruky a pri zapnutom filme som si to znovu opakovala. A poviem Vám, ak sa Vám Baconove idoly zdajú zaujímavejšie ako nejaký film, tak buď ste na tom zle vy, alebo... ten film? V tomto prípade sa prikláňam k druhej možnosti. Odporúčam pozrieť si ho pri učení, lebo pri tomto filme sa Vám aj učenie bude zdať zaujímavejšie... Takže, ak chcete umrieť od nudy, alebo zaspať, alebo sa nutne potrebujete učiť, nech sa páči... za vedľajšie účinky neručím..

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Ani neviem, čím ma tento film dostal najviac...pre mnohých by sa možno zdal zvláštny, vlastne možno aj zvláštnym bol... závisí to od vkusu... ale bol vcelku úžasný... dostal ma hudbou, dejom, príbehom a celkovou pointou, kde mi na konci príbehu tiekli slzy, či už je to prekvapivé, alebo nie... Naozaj krásny film s hlbokou myšlienkou :)