Éra Supermanů (2019)

Tak dobre to bolo na začiatku zamotané a tešil som sa ako to páni scenáristi z DC rozuzlia, ale vyvrcholenie bolo skôr sklamaním.

Příchozí (2016)

Pred pár dňami som sa rozhodol, že každý videný film nejak okomentujem. Pri tomto však vhodné slová neprichádzajú. A asi to tak má byť...

Útok z hlubin (2018)

Už od začiatku mi bolo jasné, že csfd komunita to zhejtí pod čiernu zem, ale toto považujem za fakt výborný film. Ochotne odpúšťam scenáristické diery. Minimum greenscreenu, herecké obsadenie, atmosféra a hlavne taká tá ľudskosť... Niekomu to môže pripadať tupé (čo to asi v zásade aj je...), ale túto naivitu si rád ponechám.

Badrinath Ki Dulhania (2017)

Ako voľné pokračovanie celkom sympatického filmu dosť podpriemer. Alliu stále ľúbim, ale Varan bol otravne slizský celý čas. Jadro príbehu stokrát videné a už som asi v štádiu, že ma táto téma začína otravovať. Jedna myšlienka sa ale musí oceniť: "Kyslíková bomba je najsilnejšia zbraň indického otca." :-)

Mandy - Kult pomsty (2018)

Najdlhší film ever! Aj pri tempe 1,50x som sa strašne nudil. Cage hrá relatívne ok, ale čo mu scenáristi spravili zachrániť nedokázal (fakt z celého toho filmu vychádza ako neskutočný babrák). Komixové sekvencie nasilu a celkovo to vnímam ako bohapustú filmársku onaniu. Jediné plus putuje za Mandy, ktorá bola tak creepy až bola (veľmi svojským spôsobom) tak nejak sexy.

Bohemian Rhapsody (2018)

Nemôžem si pomôcť, ale toto mi neprišlo ako taký masterpiece ako to tu vyzerá. Ale má to samozrejme svoje svetlé momenty a celé je to nabúchané queen muzikou. Takže na úspech to už vopred odsúdené bolo. Skvelým momentom je aj herecké obsadenie celého bandu. O to pokoj... ale je to v podstate oničom, nie? + réžijne je to miestami tak nekonzistentné až to bolí. Suma sumárum: dobrý film, ale posrať sa z neho som sa nedokázal.

Takže tak! (2015) (pořad) odpad!

Jeeej aj toto sa tu dá hodnotiť :-) Tak neváham a šup ho tam.

47 metrů (2017)

Ako si tu čítam tie vaše komentáre, som na pochybách, či som nepozeral niečo úplne iné. Ja to ani nejdem nejak rozpytvávať, lebo sa mi nechce samonasierať. Tak len v multi skratke: kenser! Ale že neskutočný.

Největší showman (2017)

Príbeh ako taký žiadna sláva, našťastie ako aj tvorcovia správne pochopili (a hlavne uchopili) ten bude hrať druhé husle. Ako býva zvykom, že hudba a vizuál doplňujú film, tu je to absolútne naopak. Z tohto pohľadu by som sa nebál tento film nazvať "revolučným". Lebo ako je to natočené/zahrané/nasvietené/nazvučené/nastrihané... Ide to ďaleko za nám tak známou floskulou "Forma nad obsah". A samozrejme mi nedá nespomenúť hudbu. Ono sa v muzikáloch (hádam len s výnimkou Singin in the rain) vždy nájde nudný part. Tu nie. Každá jedna pieseň je čo sa spevu a aranžov týka vyšperkovaná k dokonalosti.

Hypnoshow (2019) (pořad) odpad!

V čase, keď som sa rozhodol na toto podujať tú svietila krásna percentuálna 0. To ma samozrejme zaujalo. Tak som to skúsil a donieslo sa mi jedného veľkého životného zistenia. Už som starý. Kedysi som sa vedel na podobných krinčoch svojim spôsobom aj masochisticky baviť. Teraz ma to už len sere. Že ide o čistú práčku, v tom mám osobne jasno, len je mi ľúto toho Dangla. Môže sa snažiť ako chce, že pri tom moderovaní trpí je viac ako zjavné.