• Krátkometrážní

TABU (2002) (seriál)

Fakt návykové zverstvo. Rozklad našej planéty pod mikroskopom.** Beauty 5*, Prison Love 4*, Mating 3*, Strange Love 4*... **

Neon Demon (2016)

1996, Pusher. Refn dokázal, že film nerobí rozpočet - a po dvadsiatich rokov sa to len potvrdzuje. Nudné, infantilné a prekvapivo bez emócií. Vizuál - skvelý, ale stále je to len ako obyčajné porno natočené vo FullHD....a okrem toho to celé drží na nohách skvelý Martinez.. Malo to byť Noé, ale je to celovečerák Gucci Première . Napriek tomu považujem Refna za vrchol modernej filmografie. Enter the Void beta verzia.

Ranenyy Angel (2016)

/AFF 2016/. El Topo novej generácia. Realizmus ohlodaný až na kosť. Nihilizmus dobodaný Nietzschem. O Baigazinovi budeme ešte veľa počuť!

Gummo (1997)

(z odpadu na 5*) - čas mení človeka... Life is beautiful. Really, it is. Full of beauty and illusions. Life is great. Without it, you'd be dead.

Les pro stromy (2003)

Až moc intímny pohľad do duše ľudskej trosky. Handycam až moc civilná, absencia hudby geniálna... Dogma 95 je silno cítiť.. depresia a ľudská zbytočnosť dotiahnutá takmer ku dokonalosti.

Deadpool (2016)

Nevkus vládne svetu.

Victoria (2015)

... keď sa film stal divadelnou hrou.