3 dny v Quiberonu (2018)

Nechápu, proč zrovna tohle muselo být černobílé. Ten novinář dostává příliš prostoru, který filmu nic nepřidá, a hlavně já jsem šla na film o Romy Schneider a nepotřebuji sledovat morální kocovinu nějakého pisálka

Otzi, muž z ledu (2017)

Jazyk používaný ve filmu se historicky míjí o minimálně 2300 let, ale to by nemělo divákovi kazit zážitek s filmu. Jako hlavní vadu filmu vidím, že jsem nepochopila, kdo vlastně byl tím vrahem v závěru. Podle mne mohl být Ötzi ještě více prehistorický, ale to už by asi diváci nezkousli. Jeho morální uvažování je z části dnešní a z části v době měděné. #DasFilmFest

Tátova volha (2018)

Největší zklamání, je asi hudba od pana Muchowa :(

Poznamenaní (1948)

Film dokumentující Evropu po konci války, tak aby tomu Američané rozuměli. Má to místy postapokalyptickou atmosféru, bohužel to vychází z reality.

Křižáček (2017)

Může se stát, že vás to bude nudit. Může se stát, že po konci si řeknete, vždyť to skoro nemělo děj, ale dá vám to více než film, který se vás snaží bavit od začátku do konce.

Prezident Blaník (2018)

Jeden díl nebo dva díly Kanceláře Blaník natažené na 82 minut (tahle verze myslím běžela v ČT). Jsou to vlastně zfilmované internetové meme, na které je nalepený nějaký příběh. Je tam několik dost povedených fórů a trefné politické satiry, ale mezitím jen slabší výplň.

Professor Marston & the Wonder Women (2017)

Tento film je vhodný pro fanoušky postavy Wonder Woman a nebo prostě těch, které o této postavě mají aspoň základní informace. Film jsem viděla dvakrát a musím říci, že podává zajímavé informace. Nejsilnější scéna je samozřejmě, když začne fungovat detektor lži. Je to poprvé, kdy jsem viděla ve filmu polyamorický vztah. Naprosto krásně je ukázaná dominance paní Martstonové a submisivita slečny Oliv (kam se hrabe 50 odstínů šedi). Největší slabina filmu jsou kostýmy a práce maskérů. Kostýmy nereprezentují ani třicátá ani čtyřicátá léta a především hlavní hrdinové vůbec nestárnou, i když děj filmu zaznamenává zhruba 20 let reálného času!!!!

Hledání cest (1988)

V tomhle střihu je to hodně zajímavé. Zdá se mi ale, že vzorek je trošku nereprezentativní, přijde mi, že snad všichni jsou Pražáci (jen u toho závodníka si nejsem jistá). Pak je samozřejmě zesílená bytová krize, která mimo Prahu tak strašidelná nebyla. Člověk si k tomu ještě musí sehnat nějaké informace, aby neměl pocit, že jsou všichni ti novomanželé nezodpovědní. Mladí se nejdříve vzali a tím získali nárok na byt, pokud se jim navíc narodilo dítě, tak poskočili v čekacím pořadníku. Pamatuji jak nám učitelka psychologie na střední vyprávěla, že mladí se v normalizaci brali, právě proto, aby dostali byt a tam se mohli sexuálně realizovat.

9 a 1/2 týdne (1986)

Nejlepší je v podstatě ta osmdesátková popkultura, které je tam plno, to prý ale není v knižní předloze. Jestli to někdy někoho provokovalo, tak dnes to tomu schází, a to, co zbylo, je jen takový nudný blábol. Nejlepší scéna je asi setkání s homofoby.

Rumburak (1984)

Ono je to dobré, ale je to určeno pro trochu jiné diváky než diváky Arabely. Asi nejvíce zábavný je sálový počítač, ze kterého se všichni můžou sednout na zadek, při tom oproti dnešnímu strejdovi Googlu je úplně blbej.