Dubček (2018)

Stejný herec hraje Smrkovského i v Českém století, ale podává daleko lepší výkon.

Invaze (1980) (TV film)

Je to hodně vysvětlující, jak pro ty Brity, tak současně se to může hodit i Čechům, kteří se narodili tak 20 a více let po této invazi. Příjemně překvapí porce humoru v tomto díle. Možná narážka na to, že Češi jsou národem Švejků? A je tam i hodně z Kafky. Prostě takhle nás chce vidět svět.

Muž, který stál v cestě (2023)

Život František Kriegla je natolik bohatý, že je trochu smutné to takhle zkrátit. Nebyl to žádnej českej strejc, takže když mu tam napíše scénárista, jak prožíval Mnichovskou zradu - tak Kriegel v té době bojoval ve Španělsku :) Aneb u bran Madridu se bojuje také za Prahu!

Ball im Savoy (1935)

Filmová adaptace v podstatě operetní novinky Ples v hotelu Savoy (Ples v Savoji). Zaujme Gitta Alpárová, velkorysé taneční kreace a kostýmy hlavní představitelky. Dějově na operetu navazuje velmi volně - půjčuje si z ní tři postavy a to ještě mění jejich kontext. Hlavním párem jsou v operetě novomanželé, v tomto filmu se teprve seznamují. Je zahrána většina písní z operety vesměs jako vystoupení na plese v hotelu Savoy.

Cesta domů (2021)

Velký propad oproti předchozím dvěma filmům. Kameru nemá dělat režisér, záběry hrozný, přitom v Cestě z města je naopak kamera mistrovská. Nejhorší je scéna, ve které herci odejdou ze záběru a přitom dál pokračují v dialogu a kamera staticky snímá zemědělskou techniku.

Barbie a dokonalé Vánoce (2011)

4 sestry - mladá Barbie, dospívající Skipper, malinká Chelsea a ještě Stacey - a jejich příběh o Vánocích

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Rozkaz zněl jasně - každý rok novou pohádku na Štědrý večer. Mise podle mne splněna v rámci zadání.

Hmyz (2018)

Beru to jako snahu ukázat jak Jan Švankmajer vytvářel své filmy.

Cesty do nebe (1996)

Vzpomínka na léto v koncentračním táboru v Hamburku. Tam to měli na VHSce a pustili nám to, za to, že jsme tam pomáhali opravovat památník.