Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Nedávno jsem viděla jiný sportovní film z USA Já, Tonya a tenhle film je o dost horší. Film nefunguje globálně, ale spíš afroamericky. Jde víc o afroamerické téma než o tenis, ale současně, když člověk nezná dobře svět tenisu, spousta věcí tam nepochopí.

Angolský deník lékařky (1984) (TV film)

Ten film už je jen zdrojem ilustračních záběrů pro dokumentární filmy o této události, které jsou prostě daleko zajímavější než tato filmové ztvárnění. Není to vlastně film podle skutečné události, je to vlastně taková jednoduchá filmová rekonstrukce. V danou chvíli asi byla potřeba něco takového natočit, ale pozdější dokumenty mají již lepší vypovídací schopnost. Kdo čeká dobrodružný biják z exotické Afriky, bude zklamán.

Manželství (2021)

Jelikož znám podobný příběh: seznámení na internetu - příjezd snoubenky na turistické vízum - svatba v ČR - vyhoštění nevěsty, ale nakonec již přes 6 let fungující manželský pár žijící v Praze, mám určité srovnání. V takových situacích není opravdu dobré spoléhat se jen na soudy, ale obrátit se své politické reprezentanty (senátory, europoslance, ministry). Pomohlo to jak v hodnoceném dokumentu, tak v podobném příběhu, který znám.

Stáří není pro sraby (2022)

Vrcholem Magnuskovy tvorby jsou Kluci z hor, tady je to slabší. Vrcholem je scéna Luďka v nevěstinci.

Kluci z hor (2018)

Zatím nejlepší Magnuskův film.

Návrh (2009)

Asi Sandry nejhorší film. Nápad ze Zelené Karty, ale zvoraný. Má to úroveň běžné české romkom. Děj navíc přípomíná československý film Nevěsta k zulíbání (místo Aljašky je Slovensko :))