Yesterday (2019)

Základní znalost o The Beatles mají asi všichni, s touto premisou film pracuje, a pak jí vypne. Současně jí předpokládá u diváků, což by mělo fungovat. Samozřejmě pokud znáte i texty písniček The Beatles film pochopíte ještě o něco více narážek a situací, ale není to zas až takový rozdíl. Vrchol podle mne je píseň BACK IN USSR zahraná v Moskvě (pokud se můžete dostat k vystřiženým scénám, tak uvidíte i její delší verzi). Film slábne v poslední třetině. Jedním z důvodů je zesílení romantické linky, která je prostě nezajímává a dost násilně do příběhu zasazena.

Decibely lásky (2016)

Hluboko pod úrovní Discopříběhů. Moc postav, moc dějů, které spolu nesouvisí, nemají pointu. Ten fotbalista Horváth ale hraje lépe než nejmladší Hrušínský :)

Chastity Bites (2013)

Inteligentní komedie ze střední, konec má být trochu více horror - to ale zas tak nevyšlo.

Rudý kapitán (2016)

Většina filmu vůbec nedává smysl, akční scény jsou na facku. Hraje super Finger a Chudík. Dobovost ranných devadesátek je taky potěšující.

My Fair Lady (1964)

Mne tenhle muzikál nějak neba

Shoshana khaloutz merkazi (2014)

O tom, jaké to je, když hrajete v Izraeli profesionálně fotbal a prohlásíte, že jste gay. Je to komedie.

Nekonečný příběh (2001) (seriál)

Seriálové zpracování má smysl, nemá to ambici srovnávat se s filmem, ale nabídnout trochu jiný pohled na celý fenomén světa Fantazie.

Súkromné životy (1990)

Dvé sestry, dva osudy, dva národy. Šulcová reprezentuje národ český, Vášáryová slovenský.