• Krátkometrážní

Telefonní budka (2002)

Joel natočil nehoráznou adrenalinovku, která člověka nenechá ani dýchat a je napínavá od začátku do konce! Tohle je prostě výtečný film a svým pojetím snad jediný v žánru. Tehdy v kině jsem z toho byl opravdu maximálně odpálený.

Ink (2009)

Další velice dobře zpracovaný a poutavý sci-fi nízkorozpočťák, ve ketrém vidíte obrovskou myšlenku a snahu tvůrců využít peníze do posledního groše. Není to na 100%, mezery tam jsou, takže záleží z jakého pohledu to divák vezme. Já ale musím dát 4*, protože mě film moc bavil. Zpracování filmu je opravdu poutavé, příběh je dobrý, možná ne tak jasný, ale hlavní plus tohohle filmu je zvuková stopa od Jamina Winanse, pro tu jedine 5*.

Mechanický pomeranč (1971)

Stanley Kubrick je určitě kvalitní a velice osobitý řežisér, ale tenhle film nepatří dle mého mezi jeho nejlepší. První polovina sází hlavně na velice výstřelkovitý futuristický vizuál filmu, ale bohužel dějově je film roztrhaný a hlavně z velké části nudný. Mě tenhle film začal alespoň trochu bavit v části kdy hlavní "hrdina" nastoupil do vězení, ale konec je opět vcelku slabý a nudný. Na takhle vysoko hodnocený film jsem čekal jiné točky.

Město (2010)

Ben ukazuje, že Gone Baby Gone nebyl jenom zábleskem jeho režisérského umu. V tomhle druhém počinu opět ukazuje, že ví co točí, ví jak to točit a dává divákovy pořádnou dávku kvalitního materiálu, který má hloubku, cit, akci, emoce a kvalitní děj. Není tak emocionálně postavený jako GBG, ale taky je to krapet jiný žánr, který nese více akce. Někdo může podotknout, že se jedná jenom o dobře natočenou krimi, ale zamysleme se, jak je to natočeno. S jakým klidem, s kvalitní zápletkou, žádné agresivní přechody, na nic se netlačí a přece to má skvělé tempo a napětí! Tohle je prostě skvělý film! Ben mě svým způsobem režie trošku připomína Eastwooda a to je jenom dobře, protože doufám, že směřuje k výšinám:) Navíc zde sám hraje, tudíž si svou roli napasoval pěkně na sebe. Ostatní role jsou skvěle obsazené, pár neznámých tváří a dobrá hudba. Já nemám výtky a pomalu se těším na další Benův režisérský projev :). 4.5*

Živí mrtví (2010) (seriál)

Po prvním a druhém díle jsem myslel, že dám bez zaváhání plný počet. Počkal jsem ale až do posledního dílu a hodnotím o hvězdu méně. První díl je zaručeně nejlepší, a to ne proto, že ho režíroval otec seriálu Frank Darabont. První díl je výborným vstupen do série, originálně a nápaditě pojatý, tichý, plný nejasností, nejistoty, napjatý jak trenky a dějově a emocionálně šíleně silný. To jak člověk neví do čeho de, co ho čeká venku atd. Hlavně postava černocha v prvním díle je perfektně zahraná a škoda, že ho do konce série nebylo:( Další díly plynule navazují na objevování zamořeného světa, nové postavy, místa ... ale méně akce, zbytečně keců a jak se do toho divák dostane, tak už ho až do konce série moc věcí nepřekvapí. Třetí a pátý díl jsou nejslabší v sérii. Každopádně jako celek skvělá zombie podívaná s promyšleným dějem a dobrými charaktery postav.

Zrcadla (2008)

Musím se přiznat, že jsem nečekal žádnou slávu, spíš jsem (už i podle hodnocení zde) předpokládal tucťák, který je ideální na shlédnutí ve větším počtu lidí se sklenkou nějakého moku. Ovšem někdy je opak pravdou, a tento filmek je jedním z nich. Pro mě solidní zážitek, atmoška během film houstne geometrickou řadou a finále je skvělé! Postava Kiefera je dobře napsaná, jde si pro záchranu rodiny se vším co má, i s devítkou na jeptišky a to je nevídané :-D Aja odvedl kvalitní řemeslo, které by zde mohlo být v červených číslech. Navíc práce s efekty (odrazy v srcadlech) a nastříhání a slátání do této finálové podoby je opravdu na úrovni.

Ajťáci (2006) (seriál)

Nemůžu hodnotit jinka :) Poctivá britská práce se pozná, tvůrci dřívějšího seriálku Black books se opět pustili do práce s chutí a výsledek je prostě skvělý. Když to srovnám, tak oproti Black books zde nejsou určitě tak výrazné, silné a společensky vyjímatelné charaktery postav. It crowd je prostě víc v normálu, i když, jak kdy :-D. Některá epizoda lepší, jiná slabší, ale tak je to u všeho. Každopádně zábava skvělá a Jen je mnohem hezčí než Fren, škoda že to má jenom 4 série...

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Dle mého se závěrečný díl téhle série povedl velice dobře. Oproti třetímu dílu je opět posun nahoru. Navíc jsme mohli lehce zažít atmošku první dílu. Možná tam mohlo být méně dojemných scén, ale jako tlustý kocour je super, akční scénky jsou pěkné a Fioně to se sekerama sluší:). Padouch cimpr campr jako skřet v pohodě, ale občas mě ten jeho hnusný výraz vadil, možná mohl být jinak vymyšlený. Celkový dojem mám pozitivní, ale dobře že už je konec.

Já, padouch (2010)

Gru je padouch s dobrým srdcem, který si získla moji přízeň :) Tenhle animáček je neskutečně předvídatelný, už od začátku jsem tušil jak to dopadne a děj se dal celkem snadno předpovídat. Ale jako celek je to velice svěží a zábavné. Najdeme tu i pro animák typický vztah dítě - dospělý, který vede jako vždy k dobrému konci a nějaké té morální nápravě...ale co, to k animáku prostě patří a mě to bavilo, takže pro mě 3,5*