• Krátkometrážní

Pavouci z vesmíru (2010)

Sešel jsem se s kamarádem s tím, že dáme průměrné filmové béčko u pivečka!! A výsledek? Další obrovský příklad toho, kdy s hodnocením CSFD uživatelů nesouhlasím ani za mák! Nechápu a nevidím jediný důvod, proč tomuhle výbornému popcornu se skvělým spádem, hutnou atmoškou a napínavým dějem nedát minimálně 4*! Je pravda, že ve finále tvůrci trošku zariskovali, ale občas je to potřeba a myslím, že v tomhle případě to vůbec neuškodilo! Najdeme určitě i podobnost s filmy jako Matrix, District 9 či Válka světů, ale je to sci-fi a to se bez těhle věcí prostě neobejde. Navíc první letecký obranný protiútok se sólovkou B-2 mě zařezal pěkne do sedačky :) Pro mě velice nadprůměrný filmový zážitek. Seru na všecky komentáře a dávám krásné 4* .... Někdy opravdu udiveně civím a přemýšlím, co by si tak zdejší uživatelé přáli.

Travička zelená (2008)

Nehorázná ujetina a zároveň komediální exkluzivita, mě tohle moc bavilo!

Ďábel (2010)

Ďábel mě velmi lákal, ale škoda, že neukázal kvalitnější a poutavější práci. Hutná atmoška místy je, ale také je tu spousta kýčů a blbostí, které film potápí a znehodnocují. Mohlo/Mělo to být mnohem promyšlenější a lepší!

Černá labuť (2010)

Nadhodnocený film. Aronofsky se nezapře, protože se vlastně pořád opakuje. Práce s mysterióznem a psycho stavama je dobře zvládlá, ale s tím má pan D letité zkusenosti. Obsazení je potom taková třešnička a spojení dvojice Natálka + Milča může být pro někoho splněný sen. Každopádně nemůžu hodnotit víc, protože mě to vlastně nevzalo ani z polovic tak silně, jak je všude avizováno. Zatím nejslabší Darren, zato možná nejlepší výkon Natalie.

Robin Hood (2010)

Myslím, že si v tomhle případě vzal Ridley velké sousto. Chtěl natočit epesní mega film, který ho bohužel spolkl. Je pravdou, že ne jedna scéna je hodná Pána prstenů, ale v tomhle případě by přesně fungovala formulka méně znamená více, neboli v jednoduchosti je krása. V první řadě se v úvodu filmu rýsuje celkem složitý příběh, ve kterém jsem se chvílema motal a nevěděl kdo, co a jak. Do poloviny filmu se to sice ustálí, a pak to jde do jasného finále, ale samotné finále na které se čeká 2 hodiny je v podstatě odvar. Solidní akční scény jsou i v průběhu filmu, ale finále mělo být finále v plné kráse. Mělo být epičtější a delší. Film je prostě ze začátku zmatený, poté má utahaná místa hraničící s nudou, které by bylo vhodné vystříhat a zmenšit stopáž alespoň o půl hodiny. Tohle bych si u epesního filmu neřekl nikdy! Naprostor zbytečná verze, remake, reboot nebo co to vlastně mělo byt!

Čarodějův učeň (2010)

Fantasy pohádka pro teenagery:) Čekal jsem větší fantasy melu a hlavně mnohem větší kreativitu tvůrce. Tohle bylo omozeno na plazmové koule a oheň. zábavné to chvílema bylo, ale konec je už moc často omílané klishé, citovka a tak podobně... Navíc to má profláklý děj. Na druhou stranu se na to celkem v pohodě dívalo, má to pěkné efekty, uteklo to a nemůžu říct, že bych se nudil. Slabší 3*.

Stalo se (2008)

Stalo se není vůbec špatný film! Nevím proč všichni pořád dokola tvrdí, že Shyamalan točí od Znamení jenom špatné filmy, vždyť to není pravda! Myslím, že většina lidí už je zaslepena a i kdyby natočil skvělý film, tak ho polovina lidí setře. Zkuste si někdo první natočit nějaký film a pak chytračte. Není to možná tak ojedinělé jako první filmy, ale určitě je to velice solidní, se zajímavou poentou, hutnou atmoškou a poutovým dějem, který diváka vtáhne. Mě tohle bavilo hodně. Nemám s tím problém a s klidným srdcem píšu 4*!.

60 sekund (2000)

Skvělý akční a rychlý snímek, který jde do plných a dal hlavní myšlenku a děj o rok později natočenému Rychle a zběsile. Je to o autech a ty jsou do filmu opravdu dobře vybrané! Cage hraje dobře a Angelina ho pěkně doplňuje. No problema :)

Černej Dynamit (2009)

To byla komedoša :). Absurdnost v každém záběru, celkem poctivá černota, ketrá dává naprdel celému filmovému průmyslu a nedělá z filmařini pouhou rutinu. Ba naopak, zde se z filmařiny dělá prdel, jde to vcelku pěkně a na první polovinu se velice solidně dívá, bohužel v druhé půli už to není tak zábavné a stává se to sterilní. Akce solidní a žádné zbytečné keci. Ta stopáž tomu taky odpovídá. Pro mě pěkné 3,5*.

Oči války (2009)

Tento film má sice solidní filmovou poentu a koncovku, ale bídné tempo, nudné sekvence a prostě všehno to, co se odehraje v prvních 80 minutách je slabé, nestrhující, nezajímavé a nejasné. Minimálně prvních 60 minut jsem neveděl o co tam vůbec jde a za jakým účelem film směřuje. Přesto něco neurčitého ve filmu stále drželo mou pozornost. Uvažoval jsem i na 2*, ale za to "něco" dávám 3*.