• Krátkometrážní

Piráti na vlnách (2009)

Tohle je přesně ten film, který ve Vás nechá neskutečný dojezd ještě dlouho po skončení. Naprosto skvělá práce plná výborných herců, legendárních rockových songů, komedie, ale i napětí. Tohle bude možná za pár let kultovka:) WE HEARD YOU. Navíc právě sjíždím It crowd, a když jsem zde viděl Jen a Roye, tak sem málem padl.. ještě Moss a umřel bych :-D

Chuck (2007) (seriál)

Dle mého se nejedná o nic víc než průměrný seriál s prvky akce a komedie.

Kuky se vrací (2010)

Výtvarné zpracování postaviček, autíček a celého lesního světa je naprosto skvělé, originální a osobité! Jakub Dvorský by za to měl dostat, pokud teda nedostal, nějakou cenu. Svěráci odvedli jako obvykle skvělou práci. Příběh byl zajímavý, ale bohužel podobně jako Tosim, pocity prázdna se našli :( Cítím, že jsem se nedokázal sžít se situací, tak jak bych chtěl a film mě nedokázal úplně na 100% vtáhnout a polapit do svého fantasy světa. Nevím co přesně, ale něco tomu chybělo. Osobně jsem viděl samotný film, film o filmu a měl jsem to štestí, že jsem navštívil i výstavu Kuky se vrací na Špilebrku a musím říct, že ta výstava mi dala asi úplně nejvíc. Když ty postavičky vidíte naživo, můžete se z 10ti centimetrů podívat do Hergotova bejváku, tak tam teprve ucítíte tu výtvarnou práci. Celkově je Kuky za několik posledních let tím nejlepším dětským filmem, co náš filmový průmysl vyprodukoval.

Mise (1986)

Velice pěkný příběh o indiánech a jejich snaze ubránit kousek své země za pomocí pár Jezuitů, bohužel zde se jim opravdu nepodaří nic. Konec je velice silný a smutný a nenechá nikoho bez emocí. Nebudu to okecávat. I když už se na něj nejspíš nikdy nepodívám, tak musím dát za 5. Navíc skvělá hudba.

Lovci lvů (1996)

Skvělá podívaná. Val Kilmer a Michael Douglas v hlavních rolích dvou lovců, kteří se v roce 1898 vydali po stopách dvou lidožravých lvů přezdívaných domorodci Duch a Temnota. Fascinující dobrodružný příběh napsal jeden z nejlepších hollywoodských scénáristů staré školy William Goldman. Navíc tohle byla první hvězdná role Kilmera a nejlepší film Hopkinse!

Volný pád (1993)

Do poloviny filmu jsem byl přesvědčen, že nedám víc jak 3*. Moc mě to nebralo a čekal jsem, kdy se co změní. A ono se vcelku změní. Postupem času začnete chápat co je Douglas vůbec za postavu, jaké má emoce a co se mu děje v hlavě. Nakonec zjistíte, že ho sere celý svět, že chce svá práva občana, že je sám, žena ho nechce a že asi není posychycky uplně v pořádku. Některé pasáže jsou opravdu dobré (scéna v "mekáču", nebo scéna v gun shopu ). Takže pěkné 4*.

Kajínek (2010)

Jáklovi nemůžeme upřít jeden fakt, a to je filmařský um, který získal při studijích v USA. Kájinek je vizuálně beze sporu nejsvětovější film, který jsem kdy z české produkce viděl. Bohužel to a ještě skvělý herecký arsenál je asi jediné, co lze na Kájinkovi vychválit. Hlavní problém vidím v tom, že ten kdo se kauzou Kajínek nikdy nezabýval, tak se ve filmu bude ztrácet a při nejhorším ani nepochopí, co se vlastně stalo. Protože film je natočen naprosto útržkovitě, bez pevného děje a hlavně bez jakéhokoliv úvodu a přiblížení celé věci. Druhý problém je ten, že pokud se díváte na film s touhou dovědět se blížší, nebo vůbec nějaké informace o Kájinkovi a celém případu, budete velice zklamáni! Ve filmu se totiž o Kájinkovi nedozvíte absolutně nic! No a konečně třetí problém. Film se měl jmenovat buť jinak a nebo měl být natočen opravdu autenticky! Zde je podle skutečnosti pouze útěk z Mírova a závěrečné dopadení v bytě, zbytek je ze 70% vymyšlená kaše, která celý případ jenom zkresluje a diváka mate. Nevím proč hráli oběti z úvodní přestřelky cigáni, když se jednalo o bělochy (čechy). A část se sestrou právničky Kájínka, naprostý výmysl, jenom aby se něco dělo. Tudíž rozhodně na film nechodtě s tím, že se dovíte jakoukoliv pravdu. Je to jenom film, který je pro mě bohužel zklamáním.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Nejedná se o žádný filmařský skvost, je to velice předvídatelné a tuctové, ale proč ne:) Věřím, že se to 90% teen publika líbí, protože je to "horor", mladí lidi a emo hudba, která neni místy zlá. Konec byl celkem dobrý a Amanda Seyfried je pěkná baba.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Nevím proč, ale tenhle seriál mě nikdy nebavil.

Jak vycvičit draka: Legenda o Kostikradovi (2010) (TV film)

Příjemný kraťásek obohacující geniální celovečerák. Nedovíme se nic navíc, ale zažijeme kraťučké dobrodružství, kde je hlavním aktérem Tlamoun a jeho poklad z děctví, bohužel tenhle poklad patří draku jmének Kostilam...Pobavil jsem se, kreslené scény s Tlamounova dětství jsou perfektní a potešil mě v závěrečných titulkách husinoidní song z celovečeráku! Těším se na dvojku :)