Přeber si to znovu (2002)

Dvojka je prostě klasicky ušitá horkou jehlou, vrací se sice původní postavy, ale je to slabší. Analyze that má velké mezery ve scénáři - kde vzali jeřáb? Na natáčení se o něm jen zmiňují ; zrovna v místě přepadení se natáčí scéna seriálu ; kurátor se nezajímá o propuštěného vězně. Ačkoliv se De Niro i Crystal snaží, je to horší než minule. Komerční propadák Ramise.

Smrt darebáka (1977)

Politický thriller s Delonem, který hraje svoji typickou roli. Snímek mohl být o trochu kratší. Závěr je trochu přitažený za vlasy. Příběh mi lehce připomněl Mrázkův archiv a jeho vraždu. 3*

Klokan Jack (2003)

Bohužel, většinu času se film nesl v duchu trapnosti. Některé scény si úplné zatracení nezaslouží, ale celkový dojem je bohužel podprůměrný. *

Kellyho hrdinové (1970)

Kellyho hrdiny jsem viděl jako hodně malý, a to jen kousek a musím uznat, že jsem z filmu nepamatoval téměř nic. Nabízí se zde přímá komparace s filmy Mrchožrouti s Belmondem a Tři králové s Clooneym. Z tohoto porovnání vychází nejlépe právě Kelly a jeho parta vojáků. Hlavními důvody jsou výborné obsazení, scénář a nadhled tvůrců, no a pak samozřejmě souboj s Tigry v malé vesničce. 4*

V bolestech (2013)

S found footage horory se poslední dobou roztrhl pytel, Afflicted nabízí za málo peněz hodně muziky. Dobré akční scény, příběh s nápadem a originální first person scény pohledem upíra. Scéna ve sklepě se opravdu povedla. 3*

Po maturitě (1984)

Ač neznámá, tak překvapivě vtipná teenage komedie s netradiční zápletkou. V titulcích se autoři zmiňují o chystaném pokračování s názvem "Tourista", které bohužel nevzniklo. Viděno na AMC. 3*

Zkázonosná Eva (1991)

Člověk by čekal, že film, který se svezl na vlně popularity Terminátora bude hlavně akční, aby na sebe upoutal pozornost tehdejších diváků. Bohužel v Eve of destruction je akce málo a když, tak nudné. Gregory Hines se do role vůbec nehodí. Shlédnuto na AMC. *

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Národ grázlů má jeden zajímavý prvek, na blockbuster se tu nic kolosálního nedrtí. I přesto dokázal Ethan Hunt popáté v kinech bodovat. A moje poznámka z minulého dílu se naštěstí vyplnila, Ving Rhames jako Luther tu měl více prostoru. 4*

Méďa Béďa (2010)

Převedení Yogi Beara na stříbrné plátno je sice trochu infantilní, ale myslím si, že dospělého diváka neurazí. Naposledy jsem původní seriál sledoval ve zlatých dobách Cartoon Network a hraný film byl určitý remind téhle klasiky od Hanna & Barbera.

Konec (1978)

Film jsem si na AMC pustil pouze kvůli účasti a režii Reynoldse. Nízká očekávání se mi potvrdila a já se víc jak půlku filmu strašlivě nudil. Ta hodina a půl trvala snad celou věčnost. Není mi jasné, jak mohl snímek v USA utržit 44 milionů.