Kruhy (2017)

Na Rings jsem se opravdu těšil, protože jsem viděl kdysi jedničku a byla výborná. Atmosféra se tam dala krájet a příběh měl nápad. Kruhy začínají slibně, ale pak už si divák bohužel Samaru moc neužije, protože tu ustupuje do pozadí příběhu. Scénář a hlavní pointu film jsem dokázal odhadnout a musím přiznat, že jsem se nudil. Hodně.

Úsvit planety opic (2014)

Úsvit planety opic je sice důstojným pokračováním jedničky, ale chyběl zde nějaký epický moment, jako byl v jedničce. Střet mezi Caesarem a Kobou byl stejně nevyhnutelný jako střet mezi lidmy a opicemi. Souhlasím s názorem, že dvojka je spíše blockbuster, než nositel epického příběhu. 3*

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Tvorba Tima Burtona šla vždy mimo mě. Sirotčinec slečny Peregrinové funguje dobře jako hororově laděný dobrodružný film. Slabších míst pár bylo, ale za tu originální bitvu v závěru dávám palec nahoru a 3*.

22 Jump Street (2014)

Dvojka jede v duchu prvního dílu a začne tam, kde jednička skončila, ústřední dvojice jde řešit případ na vysokou školi. I tentokrát film boduje v tom, že se nebere vážně a dokáže se sám parodovat. Závěrečné akční figurky s heslem "Don't shoot at my dicks" byly fakt gól. 3*

Pan (2015)

Vizuální prázdno je asi nejvýstižnější název. A to první dvacetiminutovka vypadala tak slibně. Bohužel poté film sklouzl do orgií před zeleným plátnem, které studio Warner Bros přišly pěkně draho. Divácký nezájem byl asi zapříčiněn tím, že film úplně postrádá humor a originalitu. 2* // Zemi nezemi jsem nikdy nemusel, ale Hook od Spielberga byla hezká pohádka.

Hercules (2014)

Nemám podobné starověké rubačky moc v oblibě, ale Hercules byl docela svižný, a to hlavně ve druhé polovině. Kdybych to měl porovnat s podobnými novými Titány, tak je Hercules o stupínek výš. Hlavní zásluhu na tom má určitý nadhled filmu a hlášky. 3*

Underworld: Krvavé války (2016)

Série Underworld přešlapuje na místě už od trojky, čtyřka byla sice o trochu lepší, ale je to pořád to samé dokola. Příběh Blood wars nepřináší v tomto ohledu (ani v jiném) nic nového. Dočkáme se zde supersilného vlkodlaka, jehož původ jsem moc nepobral, přehršle intrik, jak ze středověkého filmu, upírky s vizáží Lucie Bílé, jednoho zmrtvýchvstání a nekonečného hledání Seleniného dítěte. Sérii Underworld zastihla stejná krize jako projekt Resident Evil, i když u toho Underworldu je to dlouhodobější. Charles Dance by měl zvážit účasti v podobných projektech.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Já bych druhého Reachera úplně nezatracoval. Ano, jsou tam hlušší momenty, zejména ta melodramatická linka, ale jinak film jde ve stopách prvního filmu. 3*

Strážci Galaxie (2014)

Marvelovská CGI exhibice, která je velmi zábavná. Obecně bych film označil, jako jeden z nejlepších originů hollywoodských komiksových adaptací. "If you like Pinacoladas" 4*