• Krátkometrážní

Mother's Day (2010)

Po shlédnutí tohoto mišmaše mé sympatie neochvějně patří nadále originálu. A irituje mě, že se opět po provalení Bousman uchýlil do defenzívy s prohlášením, že jeho Den matek není spojen s tromáckým entertainmentem žádnou pupeční šňůrou, ale má s jeho slavným osmdesátkovým trashem „pouze a jenom“ totožný název. Hm, tvůrce je sobecký direktor s hovnooriginální produkcí založenou na parazitování na úspěšných snímcích a hamouní nad výdělky. Chvíli byl klid. Byl permanentně vyvalen na otomanu, rád zíval a dlouho chtěl spát, jenže prachy došly a tak musel z gauče vstát. Udělal to asi takhle: před první klapkou sezval své kumpány do archiválií béčkových dřistů, uspořádal jim bujarou pitku a přesvědčil je, že další kousek bude myšlen opravdu "smrtelně" vážně. Výsledek je, světe div se, opět mizerný. V první čtvrtce (do příchodu mámy) jsem sledoval otravné přehrávání herců utlačovatelů (vraj terror, hovno!), ba co hůř; ihned po matčiným vstupu na ekran začalo hrozné inferno trapáren. Tohle že mělo být sociopatické psycho s matkou u kormidla? Ale dejte pokoj. Nechce se mi věřit, že tohle spolklo i místní hororové osazenstvo československé filmové databáze ..

Hluboko v lesích (2012)

Pusobive Chilske hixplo. Masivni kanibalske rejdy jsou samozrejme na kilometry vzdalene od hranic filmove etiky, krvave silenstvi v druhe polovine je absolutne nekorektni a svou okazalou surovosti pripravuje s kazdou minutou chutnou žranici vsem srdcarum exploatacnich horroru. Jak uz to tak ale byva, nic neni dokonale. Musim se pozastavit mmj nad nepovedenymi rejpy, ty bohužel postradaji jakoukoliv sugestivnost, a z pohledu dejove lajny je HItW naprosty zmar. V budoucnu jiste zazoomuji na dalsi makabrozni dilka z teto (pro mne) exoticke zeme. štědré 4 !

La cara oculta (2011)

Vy sedmnáctiletí! Do kina můžete, bába-uvaděčka vás nepochybně vpustí, protože Cara Oculta horrorem není ani omylem. A možná budete mít štígro, když se vedle vás uvelebí teenka, která má stejně okázalý nulkaplus vývin jako kolumbijské suky na plátně. K filmu: na mutace thrillerdramatu nejsem, nacistický instalatér vyřádivší se magickou izolací na vodovodních trubkách, také ne. Jsem jen ten, který se nechal zvábit prvním místem ve zdejším žebříčku filmů po nastavení filtru "horror po roce 2005". Už tohle je dosti smutná skutečnost. Je to tak na dvě, třetí hvězdu přihazuji za hudbu.

Apokalypsa: Vzestup Hitlera (2011) (seriál)

Po Apokalypse WWII další plná palba. Lepší studie o poválečném Německu plného vnitřních problémů, komunistů a chaosu, ze kterého génius zla AH zformoval své choré vize pod lejblem NSDAP, k vidění zatím není. Bez jakýchkoliv historických odchylek, v barvě, srozumitelně a poutavě. Super materiál pro hodiny dějepisu, myslím, že tohle chytne i děti ze zadních školních škamen.

Vítejte v KLDR! (2008) odpad!

Odborářské stádo s krávou v čele. Bylo opravdu nutné jet až do KLDR? Výlet na Václavák s řízky narvanou igelitkou, s litrem slivovice na hlavu a s transparenty typu „Kalousku, nemáme ani na housku“ by byl pro zúčastněné jistě zajímavějším. Czech made jako prase.

Továrna oživlých mrtvol (2009)

Nejedna se o zadny ackovy cajdak, i proto tady dabingovy mainstream kleje a krici. Vyhozenych padesat korun jen za nazev, rikaji si. Ovsem tvrde jadro stavnatych slatanin si prvni scenou s golemem-svarecem hnedka uvedomi, ze tohle prakticke cviceni zacinajiciho gore filmare je skvele odvedena prace. Vkuse se tady nadava, offscreen soulozi a infantilne komunikuje stylem "bradavky musi bejt, jinak by kozy nemely spicky".. - ikdyz tohle jde zcela mimo mne, ten spektakl uzasne zvarnenych vrazd s mohutnym gorefestem je jednoduse skvely.. Ac ziji v jinem svete nez tvůrce emař, nedovolim si hodnotit jinou znamkou nez vybornou.

Pěst Ježíšova (2012)

Dle rejtingu zrejme nejpovedenejsi short splatter od digitalniho španělskeho dua Muňoz - Cardoba. Kompletni vykradacka stareho An Apple Eateru zahalena do stokrat technicky lepsiho kombiné.. , v porovnani s maskami v jejich mladším Brutal Relaxu je to o krapanek horsi, avsak natoceno je to hezky.. Krvava jednohubka, ktera chutna.

The Barrens (2012)

Sic ay Mahtantu aneb stosestkrat obehrany survival v americkem lese, kde tentokrate z korun stromu padaji vycpane zdechlinky. Natuty vsak The Barrens patri k tem lepsim forest-gore-bugiman flickum, avsak kovany horror-harvester se neubrani pocitu, ze novic Bousman z toho nevyzdimal vsechno... Chapu, ze prostredku na effekty v rozpoctu nebylo habadej a prave proto se mel vice zafokusovat na verohodnejsi vzteklinovy rozkol hlavy rodiny; nevim jak jini ale ja mu ten madness, tatovi sympatakovi, moc nezral.. Piplacka s gore v pohode, utvrzuji se v nazoru, ze poohybana třicítka roura slouzici jako aranž střev prožívá v novem tisicileti resurekci. Za mě horror je na tři +

Zvuky temna (1977)

Podmanivy pribeh, sergiho typicka fokusy nahazujici kamera, frizziho nervybrnkajici muzika a rezie hodna pouze Fulciho nadpozemskemu formatu. Rekne li se giallo, mam jiz leta zafixovan roztahany dej, tlak na nedynamiku a rozevlatost pribehu, ktery strhava divaka hlavne v dejovych twistech. Tohle Fulci bori a konzumenta drzi pomoci kvanta indicii stale ve strehu a napeti. mamma mia, kdyz uz se tahle ekipa rozhodla natocit film dopadlo to vzdy prvotridne.. detektivku hodnotim plnym domem, stejne jako esteticky level jennifer oneill..

Pták s křišťálovým peřím: Přízrak teroru (1970)

v Dariove tvorbe jsem si jiz davno nasel to své a k prizraku teroru - jak zni dalsi z filmdegradujicich distribucnich titlů - jsem prisel jak slepy k houslim diky vsemocne reklame Ritkavideo :) Co se ale nestalo, premierovy argentuv zarez na pazbu gialla byl jiny, nez bylo me ocekavani; vubec by mne nenapadlo, ze se bude jednat o tak intenzivni zewl. Nulove napeti, šnečí, jak sopl natahovany dej s krkolomnym finale a film zcela udušený v topornosti herců. To vše jsem videl. Avsak ta lahodna hudba.. ,,ta hudba byla uzasna... unavena kriminalka, když už, tak Fulci rubal lepší kusy.