Obchodník se smrtí (2005)

Andrew Nicol spojuje odľahčené scény s tými drsnými a ide mu to  naozaj skvelo. Pozerá sa nato výborne a príbeh je vyrozprávaný tak, že baví. Nicolasovi táto rola sadla a podal nám obchodníka so smrťou tak ako som si predstavoval. Koniec síce slabo vygradovaný ale mne práve to slabšie vyvrcholenie úplne sadlo. Hlavne to posolstvo.

The Twin (2022)

Začne to klasicky, nejaká nehoda a tak sa náš párik presťahuje do malej dedinky vo Fínsku. Tu sa začnú diať divné veci s ich synom, sú to pochybní dedinčania a nevieme čo sa deje. No a presne za toto obrovská pochvala. Režisér si to totiž rozohrá na toľko smerov, že dlho netuším či pôjde o ducharinu, nejakého démona alebo len niekomu špliecha na maják. Po hororovej stránke nebudem tvrdiť že nejaký zázrak, to rozhodne nie. Je to však snaživé, má to dobrú atmosféru a rozuzlenie mi sadlo. To je asi kľúčové či sa vám film zapáči, nakoľko ak vám nesadne koniec budete sklamaný. Každopádne za mňa medzi 3 a 4*, rád prilepším, už len zato, že je to celkom dlhé a pri tom to plynie rýchlo. PS: neodpustím si suchý vtip, ale takto to dopadá keď si žena sadne za volant.. Rodina v ťahu no.

12 opic (1995)

Rozhodne sa tomu nedá uprieť príbeh a originalita. Terry v tomto roku stvoril niečo čo tu ešte nebolo a preto chápem, že mnoho ľudí čo to videlo dávnejšie si tento film zamilovalo. Ja úplne tak nadšený nie som. Herecky skvelé, hlavne Brad Pitt ako blázon zahral naozaj na výbornú. Príbeh ma bavil, mohol byť však podaný dravejšie. Celkový koniec vymyslený parádne, podľa mňa sa však prezradí až príliš skoro. Teda neprezradí, ale tvorca nám to podá tak, že aj pomalšiemu divákovi je na konci jasné čo sa stane. U mňa za 3*.

WarHunt (2022)

Už predtým ako zapnete tento film vám musí byť jasné, do čoho idete. Béčkový filmík o čarodejniciach, ktoré postupne zabíjajú vojakov v lese, tí prišli hľadať trosky lietadla našli však naše čarodejnice. Hororová stránka skoro vôbec nič až na trocha obstojné masky na konci. Veľký palec za kameru, natočené je to veľmi pekne a po vizuálnej stránke to vôbec nie je zlé. Príbehovo sa ide ako cez kopírku, krvavé skoro vôbec a až do konca čarodejnice majú normálnu podobu. Za mňa namiesto tej akčnosti sa mohlo radšej pomaly budovať napätie, pridať na maskách a trocha skúsiť vystrašiť. Takto dávam 2*, rozhodne to však nie je nič hrozné a na nudný večer to obstojí.

Z pekla (2001)

Najviac ma na tomto filme bavil skvelý Johny Depp. Nechcem tvrdiť, že to nie je zrovna môj žáner, nakoľko podobné filmy sa mi väčšinou páčia. Toto bolo dlhé a po hororovej stránke úplne nulové. Vyšetrovanie ma nebavilo, vygradovanie nijaké celkovo som sa väčšinu času skôr nudil. No a finále, tak to je úplná nuda kde sa nič nestane. U mňa za 3*.

Seveřan (2022)

Vikingský film do morku kostí. Atmosféra je to, čo má tento počin na rozdávanie a je naozaj skvelá. Do toho výborná hudba, ktorá pasuje no a výkon Alexandera. Ten je tu čisté zviera a tá surovosť na začiatku pri dobýjaní mesta je vrchol filmu. No a tu je to najväčšie mínus. Vrchol príde v 25 minúte a potom už sledujeme len pomalú pomstu na Islande. Atmosféra, hudba všetko ostáva, bohužiaľ to proste nie je až tak pútavé a vzhľadom k dĺžke filmu by som si predstavoval omnoho viacej akcie. Posledná polhodinka mi miestami pripadala ako rýchlo na seba nalepené zábery. Zvrat veľmi potešil ale dal sa čakať. U mňa medzi 3 a 4 ale za  hlavného hrdinu a jeho prevedenie tú jednu pridám. Rozhodne som to však čakal lepšie.

Moon Knight (2022) (seriál)

Po prvých 4 epizódach som bol nadšený a čakal ako sa tento neštandardný projekt vyvinie. Na konci som však sklamaný a cítim zadupaný potenciál. Tu rozhodne chýbalo aspoň 10 epizód, nakoľko je tu toho toľko čo vysvetľovať a hlavne predvádzať, že do 8 častí sa to proste nevmestí.  Preto aj posledná časť, je jedno na rýchlo odfláknuté finále, ktoré ako keby chce rýchlo ukončiť prvú sériu a pripraviť pôdu pre druhú. Chýbala mi aj nejaká väčšia brutalita a lepšia akcia. Oscar famózny a skvelo sekundoval aj Ethan. U mňa za 4*, na druhú sériu sa teším ale potenciál je tu na viac.

Ztracené město (2022)

Pohodová letná oddychovka so Sandrou a Tatumom, na ktorú sa dobre pozerá, miestami sa z chuti zasmejete a ktorá má prekvapivo dobrú akciu. Za mňa úplná topka postava Brada Pitta, na ktorej som sa nasmial asi najviac a preto ma mrzelo tak málinko priestoru. Ku koncu som sa začínal už trochu nudiť a tá romantická časť mi tam až tak veľmi nesedela. Inak ale ako nenáročnú oddychovku vrelo doporučujem. PS: Sandra na 57 vyzerá neskutočne.

Horizont události (1997)

Prvá polka je skvelo atmosferická a pokým sa neodkryjú karty tak film celkovo baví. Potom však nastane niečo čo nie je úplne zábavné a ani úplne nedrží pokope. Po hororovej stránke chválim vizuál, bolo toho však hrozne málo. Tej krvavej časti by som si prial viacej, nakoľko vyzeralo naozaj skvelo. Celkové rozuzlenie mi prišlo nedostatočné a je škoda, že bolo viac menej len tak trocha načrtnuté. Ako Sci-fi horor fajn, viac ako priemer tomu však dať nemôžem.

Requiem za sen (2000)

Príbeh rozhodne ničím zvláštny ale to podanie ma dostalo. Myslím, že aj bez tohto filmu je jasné, že drogy sú zlo, kto však ešte premýšlal že skúsi určite ho to odradí. Škoda toho pomalého rozbehu, ale zhruba po hodinke, keď všetko ide dole to dostane parádne grády. Koniec je už len čisté psycho ako to skoro vždy dopadne ( väzenie, prostitúcia, šialenstvo). Soundtrack je parádny. U mňa za 4*.