Raubíř Ralf (2012)

Sympatický animák. Ta holčička byla okouzlující s parádním dabingem. Místy to na mě ale působilo trochu jako taková blbůstka. Ono to asi tak i je.. Sympatická blbost, u který se zasmějete.. 65%

Zuřící býk (1980)

Příběh jsem sledoval s velkým zájmem. Film mi ale nedokázal vyrazit dech, jak zde o tom nejeden divák píše. Viděl jsem jen dalšího z řady, který měl život ve vlastních rukách a dokázal si sám svůj potenciál života tak zbabrat. Ty jeho psychické výlevy k takovému závěru prostě směřovaly... Každopádně lépe to natočit a zahrát zřejmě skutečně nešlo. 80%

Pokání (2007)

Ze začátku jsem pociťoval speciální, specifickou atmosféru, která mi ale bůhvíjak neseděla. Ještě, že mě tak trochu znehybnila, neboť jsem byl na hranici rozhodnutí "vypnout či nevypnout". Můj vnitřní rozpor ovšem ukončilo Robbieho zatknutí a následné posunutí o čtyři roky později. Film najednou začal neuvěřitelně gradovat. Začal jsem se vciťovat do hlavních aktérů a za pomoci geniální hudby to mělo naprosto vše. To co se dělo při poslední desetiminutovce... to jsem nezažil... Takový náhlý přísun emocí, kdy si člověk začne dávat do kostky celý příběh, i ten "nepovedený" začátek... - něco velkolepého, něco co jsem skutečně nikdy neokusil. Lahůdka.

Všichni moji blízcí (1999)

Jediný režisérský kousek Mateje Mináče se vyvedl výborně. Nebýt určitých kostrbatých scén a pomalého rozjezdu, bylo by to za pět. Vše podmaňuje úžasná hudba. Poslední třetina filmu je dechberoucí, stejně tak výkony herců. NICHOLAS WINTON dokáže člověka pořádně emotivně dostat, a tak to má být..

Croodsovi (2013)

Bylo to vtipné, nepostrádalo to šmrnc, milé.. Kreslené pohádky moc nemusim, ale tohle mi sedlo. 70%

Voda pro slony (2011)

Moc hezké, romantické... Ideální film pro dva :)

Pomáda (1978)

"Zpěv" Travolty byl otřesný, samozřejmě taneční kreace famózní. Dokážu si představit, jaká bomba tohle byla a že Pomáda už asi nikdy nezestárne. Pro mě nadprůměrné, pokoukání hodné, nikoliv bravurní.

Julie Lescautová (1992) (seriál)

Julie Lescautová je u mě nostalgická záležitost. Vyvolává ve mně vzpomínky na ta dětská, nedělní, dopolední volna, kdy jsem se měl učit na písemku z matiky, ale koukal jsem na Julii. Taky to pak vždycky nedopadlo asi tak, jak mělo :)

Frekvence (2000)

Výborné zpracování námětu, který mi je tak blízký. Film jsem si opravdu moc užíval. Jen dvě mouchy mi nedovolí dát plné hodnocení. Jedna taková muška, která ukouzlila ironický úškleb na mé tváři, je "myšlenka" sluneční záře, kvůli které se toto vše v podstatě událo.. To ale není důležité, jen to tak vnímám. Co podstatného se mi nelíbilo, byl přeslazený konec, který mohl skončit trochu otevřeněji, tajemněji...