Gympl (2007)

Drsné ale zároveň miestami humorné vykreslenie temnejšej stránky súčasnej doby. Film ,ktorý výborné vykresľuje problém (realitu) pred ktorými si zatvárame oči. Na jednej strane to je školský systém s jeho nezmyselnými normami, zákazmi, neúctou žiakov, učiteľov a nedostatočným finančným zabezpečením ....na druhej strane sú to sociálne rozdiely, peniaze, rodinné zázemie ,ktoré silno ovplyvňuje mladých ľudí a ich možnosti, vízie do budúcnosti. Filmu pomohli aj herecké výkony Evy Holubovej, Tomáša Matonohu, Zuzany Bydžovskej a Jána Krausa.

Od Fica do Fica (2012)

Dokument ,ktorý je len osobným vyjadrením depresií režisérky a povrchným zhodnotením jedného obdobia. Námet nepriniesol veľa nového. Jedine pozitívum vidím v hlbšom nazretí do vnútra gorilích revolucionárov, ktoré mi ukázalo nejednotnosť malého slovenského národa, ktorý sa nevie zhodnúť na svojej vízií a budúcnosti. Na jednej premiére sa režisérka opýtala divákov aby zhodnotili ,či to bolo jej najlepší film. Osobne by som jej odpovedal ,že nie. Námet dosť zaostáva za dokumentom Nemoc tretej moci.

Noc v Roxbury (1998)

Lacná,tuctová komédia z DISCO prostredia bez hlbšieho príbehu. Film by ste si mali pozrieť len ak ak chcete zrelaxovať,trochu sa zasmiať a máte vzťah k hudbe 90- rokov. Okrem disco hudby ,ktorá k filmu nepochybne patrí stojí za zmienku už len herec Will Ferrell.

Až do města Aš (2012)

Odvážný projekt typu Osadné. Z filmu ide veľká dávka depresie a melanchólie nie len kvôli príbehu ale aj prostrediu a ročnému obdobiu do ktorého je film osadený. Dokument zaujme hlavne diváka ,ktorému nevadia hluché, nudné a niekedy až bezvýznamné scény. Ťažko sa mi to hodnotí keďže nemám vzťah k takémuto typu hraného dokumentu a osobne si myslím, že okolo týchto dokumentov je oveľa viac reklamy a promo ako si kvalita dokumentu zaslúži.

Mikuláš Mráz (1995)

Nenápadný slovenský film z 90- rokov ,ktorý som nečakane pozeral až do konca. Veľmi zaujímavý príbeh o osamelom dôchodcovi ,ktorý sa volá Mikuláš Mráz. Jeho meno, listy od deti a jeho osamelý život mu vnuknú myšlienku zahrať sa na Mikuláša. Vo filme sa vyskytujú mladý vtedy ešte neznámi herci ako Branislav Bystrianský, Bibiana Ondrejková a iný. Na filme ma zaujali aj hudobné vsuvky od Richarda Mullera a zábery Bratislavy 90-rokov. Filmu chýba možno len lepšie spracovaná kamera,strih a kludne by mohol konkurovať súčasným nezávislým filmom. Film odporúčam hlavne divákom ,ktorý majú vzťah k slovenským filmom z 90 -rokov...