Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Filmový přepis Narnie po Pánovi prstenů, tedy zglajchšaltované stejnou optikou. Jinak průměrný film.

CoMyJenVíme!? (2004) odpad!

Občas se člověk musí přihlásit, aby upravil hodnocení. Tento film si to jednoznačně zaslouží. Tak pokroucenou realitu a vytržení věcí z kontextu jsem neviděl dlouho. Bohužel za delší zprávu to nestojí.

Pokání (2007)

Velkofilm pro ty, kteří nečtou (potom víceméně za pět hvězdiček). Pokud někdo četl knihu, nebude chápat, proč je to tak doslovné a naopak chybí třetí závěr. Navíc vtípek dodaný navíc speciálně do filmu spíše uškodil.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Takto má vypadat dobrý sitcom. Dobře napsané, vtipné, pestrý děj, který neupadá do šablonovitosti. Divák si často ani neuvědomí, že je to neuvěřitelně moralistický seriál, který nevzdělané Američany poučuje (i když jste Američani, potřebujete na cestu letadlem pas).

Ratatouille (2007)

Příjemný animák na rozptýlení, ale dějově nijak nepřekvapí. Nahoře ho drží několik málo vtipných scén (například, když deratizér přijde do zamořené kuchyně).

Persepolis (2007)

Minimálně za to odlišení od disneyovských komixů si to jednu hvězdičku navíc zaslouží

Iluzionista (2006)

béčkový film s béčkovou produkcí zajímavý pouze tím, že byl natáčen v Praze

Renesance (2006)

Vizuální stránka převyšuje příběh. Lepší než celý večer sledovat pixarovky, ale přesto jsem očekával víc

Simpsonovi ve filmu (2007)

na rozdíl od southparku simpsonovi celovečerní formát neustáli. je to jenom natažená epizoda - sice pěkná a v širokoúhlém formátu, ale stejně moc dlouhá