Lesní duch (1980)

pokud se nepletu, film u nás vysílali na někdejší Premiéře (v neděli dopoledne). rozhodně to ale nebyl horor, spíš trochu tajuplnější podívaná pro děcka. co se děje týče, vypráví o rodině, co koupí obrovské panské sídlo kdesi v lesích (rozuměj na první pohled husí kůži nahánějící zámek) a dcera začne brzy vidět světýlko vycházející z lesa, které jako by ji volalo. do toho bydlí v domě i značně podezřelá "paní domácí"...

Jana Eyrová (1972) (seriál)

sice byla Marta Vančurová na roli Jany příliš hezká, to ale nic nemění na tom, že ji hrála úžasně. a temná atmosféra byla taky dokonalá

Připraveny nebo ne? (1993) (seriál)

přesně jak napsal pohrobek- dívčí záležitost. že to ale byly časy:) tenhle seriál mi například s předstihem vysvětlil, k čemu jsou vlastně tampóny, takže minimálně z vděčnosti nemůžu jinak než za 4*:))

Zlobivý kluk (1999) (TV film)

film není ani tak o Dannym, ale spíš o tom, jak se jeho rodiče s jeho poruchou vyrovnávají. musejí projít neshodami o tom, zda do syna cpát uklidňující prášky, špatným svědomím ze zanedbávání starší dcery, a dokonce i dočasným odloučením a pomluvami. prostě takový malý, příjemně ubíhající film o velkých starostech

Spalující touha (1999)

majstrštyk? brilantní studie lidského nitra? hmm, tak já viděla 159 minut porna (zabaleného do cool mysteriozního hábitu) a jako vždy křečovité Kidmanové

Apokalypsa (1979)

jedna dlouuuuhá nuda. kdybych nečetla Heart of Darkness (které bylo i tak dost otřesné, pořád dokola omílalo motiv "temnoty" a celkově se špatně četlo), vůbec bych nechápala, o co tu jde (jasně, o válku, ale proč pořád hledají nějakého papaláše?:)). i když... knížka měla aspoň trochu smysl, popisovala zvěrstva na černoších v nitru Afriky. tady jsem se neubránila pocitu, že prostě vzali celkem známý příběh a naroubovali na něj aktuální motiv Vietnamu

Líbat Jessicu Steinovou (2001)

tuhle komedii miluju. je taková svěží a chytrá, plná sympatických postav, do toho taky New York.. a bisexuální Helen bych určitě brala za víc než kamarádku:))

Ally McBealová (1997) (seriál)

nebýt té trapné rachity v hlavní roli, byl by to příjemný průměr

Dotek zla (2000)

2 jen za uhrančivého Rufuse Sewella

Strom snů (1994)

film se mi líbí hlavně kvůli dětským představitelům. "Fritol" tu předvádí úžasné výbuchy vzteku, jeho sestra zase hezky a uvěřitelně provokuje a její dvě černé kamarádky se starají o skvělé dospělácké hlášky. Costner tu naštěstí opravdu nemá zas tak moc prostoru, takže ani výrazněji neruší. celkově si užijete alabamskou atmosféru a vzpomenete, jak jste sami jako malí stavěli bunkr a brojili proti sousedovic dětem