McLintock! (1963)

neskutečná nuda! nechápu, co na tom vy, chlapi, máte!

Děkujeme, že kouříte (2005)

podruhé to najednou není zdaleka tak vtipné:( ale oceňuju tu slovní hříčku ve jménu hlavní postavy:D

Spojenec (2006)

Inside Man má určitě spoustu much, ale nemůžu si pomoct... je prostě strašně KŮL!!! (a že to o filmech často neříkám) jasně, je tu plno typických "Denzel-hlášek" a "Denzel-manýr" a plno už celkem ohraných "Spike-záběrů" a "Spike-motivů", ale musíte uznat, že nikdo jiný nedokáže zachytit New York právě tak jako Spike! jeho filmy mají naprosto (aspoň pro mě) magickou atmosféru. a od té doby, co už netočí jen filmy "of-the-black-people-by-the-black-people-for-the-black-people", které byly pro mě a nejspíš i pro velké množství bělochů ne vždy až tak lehce stravitelné, jsou ještě zajímavější. a Terence Blanchard je prostě génius. jen nechápu, proč se to zas v překladu musí jmenovat právě "Spojenec"! čí spojenec???

Život pod vodou (2004)

koupila jsem to svému ex k Vánocům. ale nemělo to být za trest:(

Ajťáci (2006) (seriál)

po počátečním šoku a dvou hvězdičkách měním na 4. asi jde opravdu jen o zvyk (tedy aspoň u mě), po shlédnutí první série mi to přišlo tak strašně debilní, že jsem nad zbylými komentáři jen kroutila hlavou. teď (hlavně díky druhé řadě) to už připadá vtipné i mně:). velký podíl na tom má "a gay musical called GAY! that's quite gay. gay musical - aren't all musicals gay? this must be like the gayest musical ever made" :D

Dcery prachu (1991)

já k tomu navíc musela přečíst několik rozpitvávajících esejí:(

Sweet Sweetback's Badassss Song (1971)

první půlka soft porno, druhá road movie bez road (místo ní je tu poušť). pokud by měl ale někdo zájem vidět typického zástupce blaxploitation, směle do toho:)