Sedm (1995)

hezká detektivka, ale tím končím. 6. místo v top 200 si ROZHODNĚ nezaslouží.

Americký zločin (2007)

vedela jsem, do ceho jdu, ale i tak jsem pulku filmu nestacila zirat. proboha, co to bylo za zvirata? nekdo tu zminil, ze se mu ta zenska hnusila (teda doufam, ze se hnusila kazdemu). ale co ti ostatni? ty jejich apaticke pohledy, nebo dokonce prispeni svou troskou do mlyna. proste jsem asi uz vazne ztratila viru v lidskost. takhle vytocena jsem byla naposled snad u Padlych zen. ted si teda jen rikam, jestli byl vubec dobry napad to zfilmovat. jeste se nekdo inspiruje.

Precious (2009)

jak už tu bylo několikrát zmíněno, obsazení perfektní (pro mě osobně hlavně Mariah Carey, příjemně taky překvapil civilní Lenny Kravitz), ale i mně připadaly snové pasáže trochu rušivé a celkově mě film neuchvátil tak, jak jsem čekala. jako největší slabinu vidím poněkud stereotypní role Preciousiných spolužaček a hlavně, jak už naznačil lesumir, značně patetické paní učitelky Spasímsvětové. i když snaha o inovaci tu částečně přece jen byla (viz lesbický pár). už chápu nadšení Ellen DeGeneres (ne, dělám si srandu:))

Apocalypto (2006)

úžasně krvavá akční komedie. lepší než Predátor:)

Explicit Ills (2008)

film působí tak nějak chladně a strojeně, člověk má pocit, že vlastně nic nesděluje, protože všechno už bylo víceméně v traileru. navíc příliš krátká stopáž a pro mě osobně místy velmi kýčovité záběry. a scény s L.T. Puccim vykrádají Aronofského Requiem

Bi the Way (2008)

něco tomu malinko asi chybělo. těžko říct, co, prostě mám ten pocit. jinak ale velice přínosný a zábavný dokument. velké plus za výběr zkoumaných objektů, hlavně 11letého kluka:)

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

stejně jako u Pojďte, pane, budeme si hrát i z téhle série jsem jako malá měla pomalu noční můry. pěkná animace, příběh atd., ale ty bizarní zvuky, co ta zvířata vydávají, nejsou pro děti imho příliš vhodné:D