• Pohádka

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Jedna z nejlepších československých komedií 70.-80tých let. Svižnost, vtip a spousta neuvěřitelných hereckých talentů. Paní Poledňáková měla svůj den a v tomto filmu předvedla i svůj velký talent - načež dneska obzvlášť - díky za něj :)

Muž, který sázel stromy (1987)

Příběh člověka, kterému zcela jistě záleželo na tom, v jakém prostředí žije. Především v současnosti, kdy stromy na naší krásné planetě umírají den ode dne víc, by bylo zapotřebí podobně smýšlejících a skromných lidí, avšak ne takových, kteří sice dají plný počet bodů a film ohodnotí v superlativech, avšak vzápětí půjdou na Amazon vyměnit svůj ani ne rok starý telefon za nový jen proto, že je ve výhodné nabídce! Bohužel většina lidí raději podpoří ekonomickou strukturu založenou na válkách a konzumu využívajíc planetu, protože není ochotná zpochybnit svůj způsob života a už vůbec ne přinést ani malé oběti když ne pro zvrácení, tak alespoň pro zlepšení stávající situace. Pokud je ekonomicky nevýhodné být tzv. "zelený" nejsou předpoklady ani pro změnu. I když v globálu jsem spíš optimistka, v tomto případě to bohužel vidím tak, že budeme dotlačení do bodu, ze kterého není návratu a poté vypukne panika namísto toho, aby se podnikly nutné kroky.

Zajícův rok (1977)

Hrdina tohoto příjemného a vtipně podaného poetického snímku nachází cestu a uvědomění, že člověk je nedílnou součástí přírody a jen ta je nejlépe schopná uvést jeho duši do rovnováhy. Ošetří zraněného zajíce, se kterým se následně vydává cestou necestou, překrásnou finskou, i když poněkud nehostinnou přírodou a alespoň na čas se rozhodne vymanit z okovů civilizace.

Pátek není svátek (1979)

" A ty nechceš na vysokou školu? Nechci. A čím chceš bejt? Uklízečkou. Jako máti od Simony ze třídy. Dělá ve třech podnicích, po třech hodinách, přibrala barák a má prostě všechno. No jo, ale musíš přece dělat něco, co má nějakou budoucnost. Uklízečka má budoucnost, na světě bude přece binec pořád... "

Půda! (2009)

Úbytek úrodné půdy je závažný problém, o kterém se mlčí jakoby ani neexistoval. Každý den mizí tisíce hektarů hnědého zlata pod betonem ve jménu staveb průmyslových a podnikatelských zón, nových supermarketů, rozrůstajících se satelitních měst , nemluvě o stále častějším betonování a dláždění ploch pro „pohodlnou chůzi“. Jen od roku 1990 činí zastavěná plocha samotných supermarketů 20 tisíc ha, což je alarmující! Bohužel málokdo si uvědomuje, že jakmile dojde k záboru, jedná se o nevratný proces!

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

„ Gratuluji ke zkoušce, Mitchi! Já jsem prošel? Ne neprošel , všichni rupli. ...ale potřebujeme plavčíky, tak jsme Vás zhodnotili podle svalů..." :-)))

Columbo - Rozhodující zápas (1972) (epizoda)

" Pane, kolik stály ty boty? 60 dolarů, proč? Nevíte, kde bych sehnal ty stejné za 16 až 17 dolarů? To tedy nevím Columbo " :))

Harry a Tonto (1974)

„ Jacobe, mám se stěhovat. Cože? Dům se zbourá. Postaví tam parkoviště. Nehnu se . Musíš do ulic. Na barikády, vyhodit žumpu do vzduchu!“ „Předvoje tříštitelek dubů, leb mou bílou sežehněte!“ Učitel Harry ve výslužbě a jeho věrný přítel kocourek Tonto se spolu vydávají na cestu, která voní svobodou a dobrodružstvím. Nechybí vzpomínky, nová přátelství a setkání, láska, humorné i dramatické situace... „ Toulám se po březích řeky Clyde... A když slunce spát jde zas, je ten nejkrásnější čas...“ „ Kdo to zpívá Tonto? Správně. Harry Lauder. Sbohem hochu!“

PlanEAT (2010)

Výborný dokument pro všechny, kterým záleží nejen na svém zdraví, ale i na optimálním zdraví a fungování celé planety.

Zloději kol (1948)

Zoufalí lidé dělají zoufalé činy .