• Pohádka

Chobotnice - Il cuore del problema (1990) (série)

Remo Girone svým  výrazem   zbaveným  všech  emocí se své role  zhostil  víc než  dobře... pátá série patří k těm  nejlépe propracovaným,  pochvala  také českému dabingu, Jan Přeučil a Taťána Medvecká jako vždy skvělí!

Chobotnice (1984) (seriál)

Seriál  s podtextem: Za vším zlem hledej peníze! Komisař  Cattani  zůstává  v hledáčku mafie,  avšak zavolá Ester do domu, ve kterém  žije s Tanem. Ta na otázku kdo volal odpovídá, že to byl omyl.  Když Tano  odjede vydá se na schůzku s  Cattanim,  s nímž se setkává na veřejném  místě  aniž by předpokládala, že ji Tano nechává sledovat... Podobně  nepromyšlených a naivních  momentů   je ve scénáři  dost a dost ... a tak  snad ani není divu,  že mafie má i v současnosti  stále zelenou - a to nejen v Itálii...

Ukraine, les masques de la révolution (2016)

Dokument v originále s titulky v angličtině: https://www.apar.tv/societe/tv/voir-ici-lexcellent-film-de-paul-moreira-que-le-regime-de-kiev-voulait-censurer/

To by nikdo nečekal (1981) (pořad)

Ne vždy přicházejí nápady a tak na rozdíl od jiných silvestrovských pořadů nebyl tento nijak zvlášť ohromující. Konal se v právě dokončeném pražském Paláci kultury, který musel být po převratu nejenže přejmenován na Kongresové centrum, ale dokonce i bronzová socha matky s dcerou s názvem „Radostný den“ od sochaře Jana Hány musela být odstraněna, přestože neměla žádný politický podtext.

Moravští Chorvaté - zrazený národ (2018) (TV film) odpad!

Každá společnost "produkuje" ukřivděné jedince ... také pocházím z této oblasti, jeden z mých rodičů patřil mezi moravské Chorvaty, z vyprávění prarodičů a známých, za 30 let života v této komunitě lidí nejde než napsat, že tento dokument je účelový, jednostranný, negativní a nenávistný... ostatně jako většina z tvorby zaměřené do minulosti.

Mládež s otazníkem (1988)

"Máš rád zvířata?" "Ano" "Která?" "Myši, potkany.." "Čteš?" "Umím číst.." "A čteš knížky?" "Nemám čas" :(

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Jeden z mnoha klenotů československé filmové produkce 70. - 80. let!

Ukažte svou tvář! (2005)

Přečti titulek v novinách "Tisíce propuštěných v závodě v Termini Imerese " A teď ty, přečti titulek v jiných novinách " Plán modernizace v závodě v Termini Imerese" Je v tom nějaký rozdíl? "Řekl bych, že hlavně pro dělníky". Správně, ale jak teď my čtenáři můžeme zjistit, kde je vlastně pravda? " Pravda není v novinách, ale v našem způsobu myšlení!! ..." Film natočený podle skutečných událostí, statečný Don Puglisi, zavražděný šéfy podsvětí 15. září 1993 v den svých narozenin byl jedním z mnoha, kteří se snažili o to, aby se lidé nejen tady (stejně jako v mnoha jiných částech Itálie) vymanili z moci mafie a žili důstojný a svobodný život. Dobrý film a především jeden z těch, na který se nezapomíná!