Moon (2009)

Upřímně, čekal jsem víc. Moon je sice kvalitní, neobvyklá one man show, ale jejích 97 minut se zdá být mnohem delších. Přesto při vzpomínce na snímek převládají kladné dojmy. Zejména skvělý Sam Rockwell, i tvůrčí snaha zkusit něco nového, odprostit se od tradičních komerčních projektů. Moon má myšlenku, která je chytrá a nechává Vás při pátrání hrdiny(ů) v napětí, co se dozví příště. Musím přiznat, že konec jsem čekal poněkud dojemnější a chytřejší, zkrátka čekal jsem, že se ještě něco zásadního stane. Bohužel nestalo a to mě po zdlouhavém čekání trošku nakrklo. Moon ale odsoudit nejde. I když někdy skřípe, dokáže následně diváka získat zpět na svojí stranu. Nejsou to úplně jednoznačné čtyři hvězdy, ale za ty fajn momenty je nakonec dávám.

Chceš mě, chci tě (2009)

K filmu jsem přistupoval se značnými obavami, které velice rychle zmizely. Katherine Heigl je kus a Gerard Butler zase borec. S každým jeho dalším filmem se jeho neotřesitelný status potvrzuje. Bez něho by Ugly Truth bylo sotva poloviční. Jeho herecký výstup je naprosto osvěžující a uvěřitelný. Všechny ty úchylnosti a sprosťárny, které mu jdou z úst mu budete bez problémů věřit. Jedinou slabinou snímku je snad jen jeho konec, který opět zabrousí do neotřesitelných Holywoodských klišé. Ne, že bych to nečekal, ale létající balón? Vážně? Vše, co závěru předchází je naprosto nekonfliktní, svěží a plynulé, až se mi tomu nechtělo věřit.

500 dní se Summer (2009)

Film jsem před shlédnutím příliš nezkoumal, jen jsem věděl, že ho provází slušná pověst. Nakonec jsem dostal poměrně originální dílo, které začne výborně a i když chvílemi ztrácí dech, závěrečné (doslova) pomrknutí mě přesvědčilo, že to bylo jako celek moc fajn. Výtečně zahrané, originálně natočené. škoda, že s přibývajícími minutami hrátky s časem odpadávají, ale aspoň člověk pocítí více emocí v delších scénách. 500 Days of Summer je po všech stránkách zvláštní dílo, které rozhodně není, jak nás tvůrci ostatně upozorňují, klasickou love story.

Paranormal Activity (2007)

Tohle má být ten kvalitní, superlevný hororový hit? Ani náhodou. Noční scény jsou poměrně děsivé, i když nepříliš nápadité, ale účel splňují. Jenže to, co lekací scény spojuje, to je katastrofa! Strašně nesympatické postavy, které jednají naprosto nelogicky nedávají šanci se s nimi ztotožnit. O jejich protagonistech raději nemluvím. Samotná mytologie příběghu je téměř nulová. Děj je odbytý a nějakého hlubšího vysvětlení přoč a jak se všechno kolem děje se nedočkáme. Vše podstatné je odbyto strašně rychle. Paranormal Activity zapřičiní, že se Vám první večer po shlédnutí bude špatně usínat, ale to je vše. Opravdu, lekačky nejsou špatné, ale je jich málo a nejsou nápadité. Na hype nedejte a raději se vyhněte obloukem.

Dokonalý únik (2009)

Příjemné překvapení! Fajnová atmosfére, která dokáže udržet napětí i v momentech, kdy se toho příliš neděje. Celkově vzato se kromě poslední půhodiny ve filmu nic moc nestane, ale narozdíl od ostatních filmů je to elegantní a funkční nicnedění. Může za to fajn scénář a hlavně dobré charaktery podpořené fajn herci. V Dokonalém úniku se to všechno pěkně sešlo. Veliké plus si snímek zaslouží právě za závěr, který je velice dobrý, dovolil bych si říci VÝBORNÝ.

Náhradníci (2009)

Jedno roztáhlé nic. O to více pocit natahování zamrzí, když má snímek necelou hodinu a půl! Vzpomínání na film se omezuje pouze na osobu Bruce Willise. Vážně, nic jiného z Náhradníků nestojí za řeč. Nabízejí sice poměrně zajímavý, mnohdy až moc figurínový vizuál, jenže je jim to úlně k h***u, když adaptují totálně nicotný scénář. Předlohu neznám, ale ze samotného tématu se dalo vytřískat NEPOCHYBNĚ mnohem víc, než jen prázdné, debilní dialogy a dvě nic moc akční scény. Náhradníci jsou strašně povrchní, nic neřeší do hloubky, prostě jen plují po hladině svého tématu a myslí si, že to divákům bude stačit. To se tvůrci šeredně zmílili. Nejenže je to špatný film, ale ani peníze nevydělal. Zkrátka zbytečnost po všech stránkách, která po čtvrté Smrtonosné pasti zbytečně táhne Bruce Willise ke dnu.

Family Guy Presents: Stewie Griffin - The Untold Story (2005) (video kompilace)

Výtečná záležitost, která mě přivedla k seriálu. Typický Family Guyovský humor nechybí samozřejmě ani zde a opět si tvůrci neberou žádné servítky. Kupodivu vše funguje na jedničku i na filmové stopáži, což jen potvrzuje geniálnosti Griffinovic rodiny.

Zábavný park (2009)

Velice příjemné, avšak naprosto jiné, než jsem od Mottoly čekal. Romantická složka byla nevyhnutelná, nicméně jsem nepředpokládal, že po Superbad jí bude věnováno tolik prostoru a že bude hrát prim a humor tlačit do pozadí. Ze začátku mi dělalo menší potíže na tato pravidla přistoupit, nicméně čím blíže ke konci jsem byl, tím více jsem si zpětně uvědomoval, jak to celé bylo fajn. Plynulé, smysluplné a citlivé. Mottola dokazuje, že je opravdu talent a že umí točit i pro dospělejší publikum, než jsou nadržení teenageři. Ačkoliv je hlavní postava občas až za příliš velkého blbečka, dokážete mu přát úspěch s jeho, nejspíše, životní láskou. Nádherná Kirsten Stewart s radostí hází Twilight za hlavu a je úžasná. Ani klasičtí přihrávačí jako Bill Hader nezůstanou bez povšimnutí a i Ryanu Reynoldsovi stačí malý prostor, aby na sebe dokázal upozornit. Adventureland mě nakonec dostal a jako citlivě udělaná romantická komedie ze života si zaslouží váš čas.

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Film má na to být ještě větší sračkou, nicméně si nemůžu pomoct, ale, možná že právě i díky, změti šíleně napsaných, povětšinou průměrně zahraných a nepochopitelných charakterů nepůjdu pod dvě hvězdy. Samotná zápletka má na to pobavit. Jenžě to by se jí musel chopit někdo jiný, nejlépe z Hollywoodu, přizvat si špičkové komiky a hned by bylo o ztřeštěnou komedii postaráno. Jenže Kotík více než dobrou premisu a pár vtipů nedokáže udělat. Jenže i tak ve mě snímek zanechal jistou sympatickou stopu. Přeci jen se našli dvě postavy, které mi docela sedly, pár momentů bylo vydařených, ale jinak to smrdí amatérštinou, až to zdravé není. V noci, v televizi je to akorát, ale zaplatit za to a dívat se na velkém plátně? Nepřichází v úvahu. A co mě upřímně a šíleně rozesmálo, byl Vašut závislý na Xboxu 360, to byl bezpochyby nejlepší moment filmu, to se musí nechat.

Rok jedna (2009)

Ačkoliv se Harold Ramis nedokázal tímto snímkem dostat zpět na výsluní, není třeba Rok jedna ihned zahazovat. Pokud se přenesete přes pár trapných okamžiků, dostanete ztřeštěnou, skvěle zahranou a nenáročnou komedii, která dokáže pobavit. Jen od ní nesmíte moc čekat. Ostatně, skladba vtipů je jasná už při pohledu na ústřední dvojici a na dobu, ve které se snímek odehrává. Od mentálně nepříliš rozvinutých lidí nelze čekat nic moc sofistikovaného. Ačkoliv má tento snímek několik chyb, za které by se dal mnohými potopit ke dnu, já tak neudělám. Jack Black a Michael Cera jsou dobří herci ukazující, že svůj standard odehrají v čemkoliv a ani spousta cameo rolí neurazí. Celkově na mě Rok jedna působil sympaticky a ty tři hvězdy mu s klidným svědomím dám.