Terminator Salvation (2009)

Překvapivě kvalitní nástupce legendární série, který jí rozhodně nedělá ostudu, jen se musíte připravit na to, že dostanete odlišný zážitek od předchozích Terminátořích snímků. Ani tentokrát tu nechybí Arnold, nicméně to je spíše symbolické pomrknutí na skalní fanoušky. Příběh se rozhodně dal vyždímat lépe, ovšem díky povedenému vizuálu a výbornému Samu Worthingtonovi jste schopni leccos přehlédnout. McG ukázal, že docela umí, nicméně propagační řeči a slovní přestřelky s Michaelem Bayem byli naprosto mimo.

Adaptace (2002)

Velice zajímavý snímek a jeden z posledních s kvalitním Nicolasem Cagem. Ten chlápek to opravdu měl v sobě, ale pak se něco podělalo. Těžko říci co. Každopádně i Adaptace ukazuje, že je ho škoda. Chytrý scénář v kombinaci s hravou režií a právě Cagem jsou těžko odolatelnou záležitostí. Snad je jen škoda závěrečných minut, které mi do předchozího konceptu snímku příliš nezapadly, nicméně pokud to je podle učitele scénáristy Mckeeho správně, pak to Charlie Kaufman udělal dobře. Adaptace je výborný snímek, kterému k absolutnímu hodnocení schází již zmíněné lepší finále.

Lepší už to nebude (1997)

Velice povedený snímek plný lidského dramatu i neodolatelného humoru. Jack Nicholson si pro Oscara došel velice severénně!

Tváří v tvář (1997)

Takovouhle pecku jsem opravdu nečekal. John Woo má vše pevně pod palcem a Travolta s Cagem mu pomáhají posunout film za hranice běžného akčního filmu. Vedle prvotřídní akce si zde užijete i rozpytvávání psychiky hlavních postav a jejich smiřování s odlišnou životní rolí. Travolta je tradičně skvělý, a Cage mě znovu dokázal překvapit a já se nestačím divit, jaký to byl dřívě výborný herec! Tváří v tvář překonalo má očekávání a musím si ho pustit znovu!

Grázlové (1996)

I přes sympatické herectví všech zúčastněných nastaly mnohokrát dlouhé chvíle a nutné pozastavení filmu a odběhnutí od něj. Styl je předzvěstí dalších Andersonových filmů, snad jen až na finální loupež, která se náramně povedla, ale na Andersona mi přišla příliš akční. Bottle Rocket je zvláštní film, který nepatří mezi špičku, ale zkrátka na něm něco je, co vás k němu táhne.

Jak jsem balil učitelku (1998)

Obzvláště začátek je výborný a vtipný, zbytek mírně ubere, ale i tak se ve výsledku jedná netradiční komedii, leč typickou Andersonovku. Herci jsou bez vyjímky výborní a usnadňují tak režisérovi práci a divákovi rozhodování, zda dát 3, nebo 4 hvězdy.

Dvojí hra (2009)

Už brilantní titulky dávají jasně najevo, v jakém duchu se snímek potáhne. Stylová podívaná je to každým coulem a Clive Owen potvrzuje svojí přirozenou eleganci v každém záběru. Julia Roberts je tradičně krásná a s Clivem tvoří skvělou dvojici, které nelze odolat. Připočtěte si k nim i zbytek talentovaných herců, chytrý scénář a skvělého Tonyho Gilroye a vyjde vám snímek zasluhující si silné 4 hvězdy.

Mizerové (1995)

Zprvu jsem byl mírně zaražen převahou dialogových scén nad akčními pasážemi, nicméně zpětně to hodnotím jako klad, neboť Will Smith i ( překvapivě ) Martin Lawrence ( kterého jinak rád nemám ) jsou výbornými parťáky a jejich slovní přestřelky odsýpají a divák si je užívá více než akčních přestřelek. Mizery lze jen doporučit.

Strážci - Watchmen (2009)

Oproti mým očekáváním velice povedené a v mých očích lepší, resp. zábavnější než komiks. Spousta zbytečných pasáží komiksové předlohy bylo odstraněno a z výsledku jsem měl pocit, že zůstalo jen to nejdůležitější a vše bylo snadno srozumitelné. Zack Snyder se pochlapil a nedělal žádné ústupky co se týče brutality ani sexu. Zpomalovaček nakonec také není tolik a kupodivu fungují i dialogové pasáže, v což jsem příliš nedoufal. Dokonce i upravený konec je lepší, než-li v předloze. Watchmeni mě zkrátka zaujali více než dost a dokázal jsem se u nich výborně bavit.

Skála (1996)

Na první shlédnutí mírně rozpačité. Nechápejte mě špatně, kvalitní film je to bezpochyby, pod čtyři hvězdy jsem neplánoval jít, nicméně zřejmě mě trošku zmátl hype kolem Skály a tak jsem čekal moc. Nostalgické vzpomínky k filmu nemám a tak se na pět hvězd nechystám. Úvodní osvětlení mých pocitů máme za sebou. Michael Bay opět vytahuje své trademarky, které užívá dodnes. Nicolas Cage hraje výborně, jako už dnes nedokáže a zbytek osazenstva je také na vysoké úrovni. Sean Connery je i na svůj věk velký badass a kupodivu si lze oblíbit i hodného záporáka Eda Harrise. Skála je povedený akčňák, na kterém jsou devadesátá léta hodně znát a díky staršímu datu již dokázala zkultovnět jako celek i některé scény. Mě její kultovnost nezasáhla tak, jak jsem čekal, ale i tak jsem si sledování dost užil.