Dogville (2003)

Nejsilnější je vždycky chvíle, ve které Lars von Trier nastaví zrcadlo světu. A když ještě zruší zdi a všechno vidíme, je to o to horší.

25. hodina (2002)

Tomu filmu dle mého názoru cosi chybělo. Pravděpodobně nenajdu ta správná slova. Skvělý výkon Edwarda Nortona samozřejmě oceňuji, ovšem celé mi to připadalo jaksi bez nápadu.

Donnie Darko (2001)

Tak tedy. Nedostavilo se ani mrazení v zádech, ani mi nedošel dech... Něco mezi Akty X, Věřte nevěřte a podivným sci-fi s králíčkem. Opravdu mě to nezaujalo a bojím se, že ty nejasnosti jsou spíše chybou scénáře než nějakým lynchovským záměrem. Jeden z nejpřeceňovanějších filmů.

Sága rodu Forsytů (2002) (seriál)

Taky se našly pasáže, které mě nudily, ale jinak to je skvělý a velice kvalitní seriál.

Pramen panny (1960)

Nevím, co by se tomuhle filmu dalo vytknout. Kamera je opravdu skvělá, samozřejmě scény jako znásilnění či vraždy jsou poněkud nedokonale zinscenovány, kvalitě snímku to ale nijak neubírá.

Tele Tele (2000) (pořad)

Tohle hodnocení se vztahuje na první řady, ty dnešní už nesleduji, protože to není, co bývalo.

Díky za každé nové ráno (1994)

Tak nevím. Zase tak nadšená nejsem, i když scénář se Halině docela povedl, něco mi k opravdu dobré černé komedii poněkud chybí.

Synové hor (1956)

Ráda bych ocenila, že přestože je film z roku 1956, není dle mého nijak ideologický. Trochu naivní, to ano, ale jinak věrné zpracování známé skutečné události.