Svěrací kazajka (2005)

Škoda. Začátek nadprůměrný, jenomže vlastně celé rozuzlení příběhu mnohem níž. Nuda na dlouhé zimní večery u televize.

Mechanik (2004)

Začátek byl parádní. První půl hodinu jsem si říkala - že by konečně originální thriller? Bohužel později se všechno vrátilo do zajetých kolejí tohoto žánru a přes stálé napětí a výborného Christiana Balea, je to jen obyčejný film.

Klub rváčů (1999)

Dobře a moderně natočená atraktivní zábava pro pseudoanarchistické pseudointelektuály. Ovšem s výtečnými herci.

Apocalypto (2006)

Opravdu velkolepě vytvořená nuda. Naprosto o ničem. Polovina filmu by se ještě nějak vydržet dala, přestože celé se to dá předvídat, tohle bylo tak asi průměrné. Jenomže na to, abych pak další hodinu sledovala zraněného člověka, jenž dva dny utíká lesem, ať už pronásledovatelům, jaguárovi... co přežije skok do vodopádu a pak zachrání svou ženu, která mezitím porodila do vody, to jsem si mohla pustit Chucka Norrise.

Faunův labyrint (2006)

Filmů o dětském světě, o pohádkách a o jejich konfrontaci s přízemním chápáním dospělých je mnoho. Některé jsou příliš pohádkové, jiné zapomenete hned. Faunův labyrint ne. Krásně nejednoznačný závěr mě opravdu přesvědčil, že tento snímek si rozhodně zaslouží vysoké hodnocení.

Kvaska (2007)

Kvaska je fajn film. Stejně jako Landa, nebo aspoň to, co z něj zbylo. Není to převratné umělecké dílo, není to opravdový muzikál. Je to Dan Landa.

Kluci nepláčou (1999)

Píšu to v podstatě hned po zhlédnutí filmu, a proto je mé hodnocení možná příliš vysoké, možná příliš patetické. Ale mě ten snímek dostal. Naprostá beznaděj a zároveň něha, mrazení v zádech a hlavně slzy - ty často u titulků neprolévám. Mám předsudky vůči ženám na postu režiséra, tentokrát jsou však naprosto neoprávněné.