Boccaccio '70 (1962)

Tak nejdříve Monicelli. Tak trošku nudí. Ovšem hned druhá povídka je ta nejlepší - božský Fellini a jeho božská Anita. Visconti se drží toho, co od něj čekám. A třešničkou na dort je jako vždy krásná Sophia Loren, De Sicova výhra v loterii. A tou je určitě i tenhle film.

Hraběnky (2007) (seriál)

Hvězdičky pouze za těch pár dobrých herců.

Equilibrium (2002)

Příběh si příliš velké ohodnocení nezaslouží, ale atmosféra filmu a celkový dojem se mi zdá velice slušný. Christian Bale hraje opravdu přesvědčivě. To, co naopak hvědičky ubírá, je to, jak je mnohdy až příliš znát země původu (štěňata aj.).

Sin City - město hříchu (2005)

Jelikož nejsem fanynkou komiksů, Franka Millera skoro neznám a o Rodrigueze se taky zrovna nezajímám, viděla jsem tenhle film jen díky doporučení svých přátel. A udělala jsem dobře. Vizuální stránka opravdu výborná, originální. I děj mě hodně zaujal, skvělý Willis a samozřejmě Rourke, ten zářil. Ocenila bych i humor a nadhled, v podstatě nemám co vytknout, rozhodně nic podstatného.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Je to moc hezký, skvělé dialogy, kamera, HUDBA.... Já ale neuznávám ani Sloního muže, ani Alvina, já čekám vždycky Lost Highway. Tohle je do televize.

Irina Palm (2006)

No tak tohle jsem nečekala ani v nejmenším. Začátek vypadal jako klišé, všechno šlo tak pomalu... A pak? Výtečný nápad zpracovaný opravdu kvalitním způsobem.

Inland Empire (2006)

Opravdu je mi trapné dát průměrné hodnocení takhle absolutně nekonvenčnímu filmu. Předem chci říct, že jsem bezmeznou obdivovatelkou téměř všech děl pana Lynche a do kina jsem šla připravená. Nebo jsem si to alespoň myslela. Ovšem to, co se ty tři hodiny na plátně odehrávalo bylo tak strašně, strašně neuchopitelné, že se nemůžu rozhodnout, zda se mi to líbilo nebo ne. Můžeme probírat tisíckrát všechny ty podivnosti v Lost Highway, Mulholland Drive, Mazací hlavě... můžeme to považovat za nesmysly (já ovšem myslím, že logické vysvětlení existuje, přinejmenším v režisérově hlavě), ale přesto jsou všechny ty filmy vizuálně, dějově, hudebně i herecky působivé. Tenhle film nebyl. Někdy děsil, někdy překvapoval, byl do detailu propracovaný, přesto ale výsledek... nudil. Ano. Tohle si troufám říct o Davidu Lynchovi.

Zabíjení (1956)

Velice dobrý film, typický Kubrick. Na začátku trochu nudí, závěr ale všechno zachránil.

(1998)

Kdyby debut každýho režiséra byl takhle dobrej, možná by měli vždycky natočit jenom jeden.