Zabriskie Point (1970)

Byla to nehorázná nuda. Ovšem mám slabost pro Floydy, milování v písku a výbuchy.

5 minut ve tmě (2001)

I přesto, jak moc se mi nelíbili herci, je celkový dojem dobrý.

Doblba! (2005)

Smála jsem se celou dobu.

Stalker (1979)

No, já... popravdě si nejsem jistá, jak tohle ohodnotit, vlastně vůbec nevím, o čem to bylo, nevím, jestli to byla nuda nebo něco naprosto fascinujícího. Možná to je geniální dílo a možná pouze zbytečně protahované nic. Ale přikláním se ke druhé možnosti.

Pokoj 1408 (2007)

Nuda. Nevím, jestli to měl být pokus natočit další Osvícení, ale pokud ano, nevyšel. Účelem hororu je strach, ne? Tak já jsem se nebála ani chvíli. Bude asi lepší si přečíst knížku, King je skvělý vypravěč, režisér ovšem jeho kvality ani zdaleka nedosáhl. Kingovy romány a povídky prostě vždycky trpí, když je netočí Kubrick.

Kurz negativního myšlení (2006)

Takhle jsem se už dlouho nezasmála. Ač jsem četla, že to je komedie, čekala jsem spíš cosi ve stylu Trierových Idiotů, ovšem tento film byl opravdu příjemným překvapením.

Utrpení Panny orleánské (1928)

Lepší němý film najdete jen těžko. Naprosto neuvěřitelná Falconetti jako hlavní postava skvělého Dreyerova díla musí dostat každého.

Princ Egyptský (1998)

Ale ano, je to pro děti. A vlastně není :)

Sedmá pečeť (1957)

A jinak by to snad ani nešlo. Bergman předvádí neuvěřitelnou podívanou, srovnatelnou snad pouze s Šepoty a výkřiky. Chápu, že jeho jiné filmy mohly někoho nudit, tenhle ale ne. Mnoho velice silných scén - upalování čarodějnic, průvod, divadlo, SMRT, zanechají v divákovi opravdu silný zážitek.