Byt (1968)

Jednoznačně jeden z těch velkých-malých švankmajerovských skvostů. Jedinečný byt jedinečného Krause.

Stroszek (1977)

Vlastně se Curtisovi ani tolik nedivím. Ještě smutnější než Sling Blade.

Deník šílené manželky (2001) (TV film)

Dobrá adaptace celkem dobrého románu. Musím přidat hvězdičku, protože Veronika Žilková je naprosto nepřekonatelná.

Zvětšenina (1966)

Musím souhlasit s názorem, že je to snad až "příliš umělecké", ale to je Antonioniho zvykem. Tenhle film jednoznačně jedinečný je. Doba, v níž se příběh odehrává, je zachycena věrně, hlavní hrdina svou roli zvládá výborně. Ano, opět nemohu tvrdit, že stačí snímek zhlédnout jednou a všechno je pochopeno - není. Opakovat už řečené nechci, přesto mám pocit, že by měla padnout nějaká jednoznačnější slova. Mě nenapadají.

Za mraky (1995)

Poetický, něžný film o jiném pohledu na realitu. Bohužel pro mě je asi až příliš neuchopitelný, přes skvělou hudbu i herce z něj mám pocit spíš jakési nedokončenosti než plnohodnotného zážitku. Ale nesvádím to na Antonioniho, myslím, že jsem jen dostatečně nepronikla do nálady filmu.

P.U.L.S.E. Live at Earls Court 20.10.94, London (1994) (koncert)

No samozřejmě. Mistrovské zpracování dokonalé hudby, mých nejmilovanějších písní stejně milované skupiny. Ne, není to jejich nejlepší koncert. Já osobně preferuji ty starší nahrávky, watersovskou a barrettovskou éru. Ale protože Waters spolupracoval (aspoň trochu) i na tomhle turné, protože jejich hudbě roky nijak neubírají, a protože i světelná show byla bezchybná, plný počet je na místě.

Dobrý synek (1993)

Takže. Zpočátku to byly dost nepříjemné chvíle nudy, Wood mě nijak nezaujal, smrt jeho maminky nezapůsobila. Později film začal nabírat obrátky snad až nečekaným způsobem - Culkin hrál výtečně a jeho role mu skvěle sedla, soudí se mi to líp, jelikož rozhodně nejsem fanouškem jeho komediálních počinů. Bylo sice jasné, že dobro nad zlem zvítězí, ale že tvůrce zvolí zrovna tento způsob... tak to by mě nenapadlo.

Miláček (2002) (TV film)

Rozhodně jsem ten film čekala mnohem horší. Vaculík i ostatní herci překvapili, opravdu příjemná podívaná.

Německo v roce nula (1948)

Rozhodně zajímavý film. Nejdřív jsem se trochu bála, že sleduji dokument, pak se ale všechno zvrtlo do naturalistické ukázky poválečného Německa s děsivou pointou.