Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

První dvě série byly standart, o třetí ale něco více: Totální pecka, tahle série zatím překonává snad všechno od Walking Dead (až na tu první, to je nejlepší zombie série ever). Ono hlavně to je lépe netočené a to tak, že s efekty které jsou na TV sérii parádní. Žádná nudná akce jako v The Walking Dead, tady ty zbraně vypadají a znějí jako zbraně a ne jako airsoft pistole. Žádný hnusný CGI, tady se něco podobného jako srnka, nebo skládka z WD nedá čekat. A režie všech dílů mi taky přijde mnohem lepší, jakoby živější a zajímavější, což asi bude tím že se to odehrává na dobře vybraných lokacích a ne jenom les, les, les, skládka, les. Lidi se chovaj jako lidi, zombie jsou pořád ta největší hrozba atd. Snad The Walking Dead nabere vítr do plachet, jinak už nemá cenu se na to dívat.

Wind River (2017)

Mrazivá pecka od tvůrce Sicaria a parádního Hell on High Water. Jeden z takových těch filmů, které poslední dobou bohužel nevznikají a jenž dává vzpomenout na zlatou etapu Hollywoodu. Propracovaná, drsná podívaná s perfektními hereckými výkony a výbornými dialogy. Takhle se to dámy a pánové dělá!

Mumie (2017)

Nová The Mummy, jenž si do parády nevzal nikdo jiný než samotný Tom Cruise, se snaží rozjet spoustu věcí, ale bohužel se jí to moc nedaří. Akce je nudná a nepřehledná, nová postava mumie nezajímavá a příběh celkově docela o ničem, Nakonec teda nezbývá nic jiného, než samotný řev Toma Cruise, který to táhne jak může. Ale jestli takové budou i další filmy Dark Universa, nevim jestli bych u toho chtěl být.

Narcos - Season 3 (2017) (série)

Třetí série je trochu jiná než dvě předchozí a rozhodně to má co dělat s odchodem Escobara a agenta Murphyho. Tempo je pomalejší a první čtyři díly jsem se celkem bál, jestli se to vůbec někdy rozjede. Jenže jakmile začne jít do tuhého, každá další epizoda je lepší a lepší, až jsem měl pocit, že pět hvězdiček nestačí. Znovu se totiž rozjede pekelné inferno plné drsných přestřelek, napínavých chvil a spousty nečekaných zvratů. Pedro Pascal opět zahrál parádně, což vlastně můžu říct úplně o všech. Čtyři kmotři sice nejsou Escobar, u něhož chtě nechtě to charisma a respekt cítíte na míle daleko, i tak ale jde o další skvěle napsané postavy, v jejichž přítomnosti bych se stoprocentně ocitnout nechtěl. Jsem fakt zvědav kam se tvůrci vydají ve čtvrté sérii a pomalu, ale jistě ji vyhlížím jako jeden z nejočekávanějších projektů příštího roku.

Zabiják & bodyguard (2017)

V podstatě přesně to co jsem očekával. Nahláškovanej akčňák s průměrným padouchem, jenž táhnou dva hlavní hrdinové. Reynolds je opět moc fajn s jeho charisma vyšším než je jeho herecký výkon (což úplně stačí) a Jackson je opět brutálně vtipný, ukecaný motherfucker. Akce je taky povedená a některé momenty jsou celkem lahůdka. Dvojku bych si klidně dal líbit. Fucking Prague

The Siege of Jadotville (2016)

Docela slušná podívaná s celkem sympatickými postavami a na Netflix dost zajímavým vizuálem. Těch sto osm minut uteče jako voda a já se ani jednu chvíli nenudil. Trochu to chtělo odebrat politiku a víc nás seznámit s vojáky, abych tomu dal lepší hodnocení.

The Defenders (2017) (seriál)

Tohle měl být další Daredevil, aka totální pecka ze které se člověk posadí na prdel. Něco takového jsme bohužel nedostali, na druhou stranu týmovka The Defenders nedopadla vůbec špatně. První epizoda je sice totálně mimo a vypadá jako čtyři úplně odlišné seriály sestříhané do jednoho dílu (asi záměr), od druhé epizody se to ale začne pořádně rozjíždět. Jenže někde u šestého dílů tomu opět začne docházet dech, aby se nám pak naservírovalo epické emotivní finále, které potěší hlavně fanoušky Daredevila. Bohužel, tohle si může dovolit třináct dílů dlouhá série, a ne mini-série která má jen osm dílů, tady to má šlapat od začátku do konce. Čtyři úplně rozdílné seriály a postavy ale asi jinak spojit nešlo. Jinak ale spokojenost. Postavy jsou super (Murdock samozřejmě vládne), příběh dobrý a akce o dost lepší než v Iron Fist. Jen škoda, že ten Punisher se nakonec nedostavil.