V moci posedlosti (1993)

Keď sa prelúskate cez trocha nejasnú prvú polovicu, dočkáte sa slušne vypointovaného záveru. Nikdy by som nepovedal, že N. Kidman dokáže zmiju zahrať tak dobre..., tak zmiju možno, ale štetku? : )

Jurský park (1993)

Spielberg vypustil v roku 1993 dva parádne filmy. No a John Williams si zasluhuje za hudbu odo mňa veľkú pochvalu!! : ). Veľkoleposť Jurského parku je tak značná, že sme ochotní mu prepáčiť aj miestami krivkajúci scenár.

Příběh policajta (1993) odpad!

Jackiemu dramatická rola nesadla. Keďže príbeh vychádza zo skutočných udalostí tak tu nie je priestor na klasické bitkárske pele-mele a väčšinou sa strieľa, humor chýba absolútne. P. S. A aby manželku uneseného sledovalo pri ceste do banky cez 50 agentov... no comment .

Tělo jako důkaz (1993)

To že sa to nápadne podobá na Basic Instinct by mi ani tak nevadilo. Tu je dokonca aj finále jednoznačné. Akurát sa neviem rozhodnúť či Madonna alebo Sharon : )

Dokonalý svět (1993)

Dovtedy, a možno aj potom, najlepší výkon Costnera pred kamerou a Eastwooda na režisérskej stoličke. Jednoducho vynikajúci film.

Nesmiřitelní (1992)

Niekde v polovici filmu som neveriacky krútil hlavou... Až potom som pochopil, čo sa nám tento western snaží povedať. Záver je absolútne epický.

Tah jezdcem (1992)

No režisér zrejme šachy nikdy nehral : ). Žiaľ slabé je to aj ako kriminálka, možno keby z toho spravili slasher dopadlo by to lepšie.

Thelma a Louise (1991)

Baby bláznivé, v niektorých momentoch fakt že sánka dole : )

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Rickman to je záporák par excellence. Okrem neho tradične dobrý Freeman a výborný soundtrack k tomu. P.S.: Conneryho na konci som fakt nečakal, žeby intervencia od Costnera? : )