Ceremoniář (1996)

…“Tento film byl inspirován skutečným příběhem. Možná se v něm někdo poznal, nebo poznal svoje známé. S tím se při nejlepší vůli nedá nic dělat…“ moc hezky řečeno na závěr.

Byl jednou jeden polda (1995)

…“Jestli to někomu vykecáte, tak vás oba vodbouchnu a řeknu, že mi selhala pistole…“ Hvězdičky jenom za Láďu Potměšila alias majora Maisnera. Jinak scénář je dosti slabý a humor laciný.

Veni, vidi, vici (2009) odpad!

A to má být romantická komedie z golfu? Asi někdo chtěl tento sport natolik zošklivit, že natočil tuto slátaninu.

Farmář hledá ženu (2010) (pořad) odpad!

A co zkusit třeba Annonci, sekci On hledá ji :-))

Odcházení (2011)

Asi jsem ten film nepochopila. A těch deset nominací už vůbec ne. Tak třeba časem tomu přijdu na chuť.

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Helenka Součková, vlastně Freisteinová, je osmiletá holčička, která žije za normalizace. Chodí do 2.třídy základní školy v Ničíně a trpí tím, že je tlustá a všichni se jí smějou. Tak takto nějak začíná knížka Ireny Douskové, ale také užasné divadelní představení, které je postavené na dokonalém herectví Báry Hrzánové. Já si nedovedu představit nikoho jiného, kdo by roli Helenky takto bravurně zvládnul. A pokud chcete vidět pokračování životních peripetií malé Helenky, tak „Oněgin byl rusák“ v divadle v Dlouhé je ještě hezčí.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Kde nehrajou fotbal, tam chcípl pes. Fotbalový klub SK Vrátno, nedrží nad vodou ani sponzorské dary od místní pohřební služby. A spadnout do pralesní ligy, tak to je potupa, kterou nikdo nechce zažít. A tak se hraje nejen na hřišti, ale i v hospodě. Kachyňovi se povedl mimořádně pravdivý snímek, jak to ve sportu zvláště ve fotbalu chodí. Hereckému obsazení zcela naprosto kraluje Ondřej Vetchý.

Bazén (2005) (seriál) odpad!

Tak takové to seriály by měly dát honem rychle do trezoru s instrukcemi: NIKDY NEOTEVÍRAT!!

Agent v sukni (2000)

..“Už jsem viděl hodně hrozných věcí, ale takovouhle prdel ještě ne….“ Dobrá práce kostymérů a maskérů. To musela být pro Martina Lawrence v roli bábiny pořádná úleva to ze sebe sundat. Celkově měl film hodně infantilních míst a příšerný dabing.

Truman Show (1998)

Velmi zajímavý film o muži, který je celý život řízen někým jiným. Netuší, že jeho život je jenom fikce, lidé kolem něho jsou herci a ještě je místo pro reklamy. Dokonalý Matrix. V každém případě originální námět a děj, výborné obsazení.