Kam zmizel kurýr (1981)

Ukázky z českých sci-fi filmů pospojované pátráním po kurýrovi vezoucím mezigalaktickou poštu, který údajně havaroval v Čechách v 17. století.

Blade Runner (1982)

Nejlepší sci-fi všech dob. Podmanivá hudba, výprava, hlavní hrdina osamělý detektiv, dekadentní atmosféra přelidněné země, vizuální stránka tak typická pro Ridleyho Scotta. Skvělý námět převedený na plátno, ne vždy srozumitelného P.K. Dicka. Hlavní myšlenka: "Lidé se chovají jako vraždící roboti a androidi jako citlivé bytosti".

Americká krása (1999)

Facka do tváře amerického konzumu. Filmový manifest mužů po čtyřicítce.

Po přečtení spalte (2008)

Další hříčka z dílny bratří Cohenů. Excelentní John Malkovich v roli životem vyždímaného, alkoholického, neuznaného, nedůtklivého "genia" Osborna Coxe, který si to chce s bývalým zaměstnavatelem CIA vyřídit. Jeho manželka je opravdu "zlá a studená mrcha". Narcistní státní úředník George Clooney a Brad Pitt omezenec z fitka. Oběma jsem jejich role věřil. Přes parodický nádech celého filmu končí děj hromadou mrtvol. Tak to má podle Cohenů být.

Mužská záležitost (1981)

Claude Brasseur a Jean-Louis Trintignant ve francouzské detektivce dokonale vykreslili jemné předivo chlapského přátelství, ke kterému není třeba slov a podraz se trestá pádem z kola.