Kladivo na čarodějnice (1969)

Na tomto filmu mě až tak neuchvátily mučící scény, i když si asi ani nedokážu představit, jak to muselo být hrozné a hlavně pro mučeného beznadějné a jediným východiskem bylo, se přiznat a tím se odsoudit ke smrti na hranici. Spíš mě dostalo jak je toto téma aktuální i v nedávné minulosti a možná i dnes. Ani se nedívím, že komunisti tento film zakázali, protože se v tomto filmu nejeden musel poznat. A kolik asi dnes mezi námi chodí takových inkvizitorů Bobligů, kteří naštěstí zatím nedostali tu moc a možnost nám ukázat co proto?

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Nedalo se čekat, že film dosáhne kvality, co se týče hlavně zábavnosti, jakého Sněženky a machři, ale mohl překvapit. Avšak mě nepřekvapil. Děj směřuje od nikud nikam, většina stopáže je jen nostalgické vzpomínání na zájezd na gymplu, při kterém se používají staré osvědčené hlášky, které už dávno zlidověli, a proto není nutné je divákovi připomínat. Co hodnotím na tomto filmu kladně tak je role Karla Máchy v podání Michala Suchánka. Ten podle mě opravdu vyčníval mezi ostatními bývalými studenty, což je ovšem předpokládatelné, jelikož jsou ostatní vesměs neherci. A za další se mi líbila role Radka Převrátila (Vávlav Kopta). Z něho se stal celkem obyčejnej chlápek, kterého bych určitě chtěl za kamaráda, ale jen do té doby, než by se začal litovat. Nakonec oceňuji oživení, jinak celkem nudného setkání účastníků lyžařského výcviku, v podobě Jakuba Prachaře a Juliany Johanedis, kteří sem vnesli trochu mladistvého elánu, i když v tomto směru nesmím zapomenout ani na ty dva zrzavý spratky.

Jako kníže Rohan (1983) (TV film)

Drama o tom, co s člověkem dokážou udělat peníze. Asi je málo lidí, kteří by ustáli bez menšího klopýtnutí, takovou náhlou finanční injekci. Sám nevím, co by to se mnou udělalo. Tato inscenace velmi dobře ukazuje odstrašující případ, jak to muže s člověkem dopadnout, když přestane myslet na zadní kolečka. Na celém filmu se mi velmi líbil ten tragický konec, který byl sice nevyhnutelný, ale je zde velmi dobře zaveden až do úplného konce. A za další se mi líbil pan Menšík, který mi zde prokázal, že nebyl jen bezvadným vypravěčem a bavičem, ale že byl i znamenitým hercem.

Pobřežní hlídka: Havajská noc (2003) (TV film)

Čeho je moc toho je příliš! Až na ten, pro mě překvapující zvrat ke konci, to byla hrozná nuda. Ale zas takové překvapení to nemohlo být, přece jsem nemohl čekat, že to bude nuda od začátku do konce. Kdo se chce podívat na staré známé silikonové krásky z Baywatch, tak ten má zde jedinečnou možnost.

Jaguár (1996)

Dobrodružný film se sem tam nějakou srandičkou od Jean Rena. Podle mě u toho filmu dosti scházela akce. Nejsem zastánce těch akčních scén za každou cenu, ale když Jean Reno zbil ty chlápky na záchodě, docela mě to vyvedlo z jinak celkem uspávajícího děje. Příjemným překvapením pro mě bylo, když se poprvé na scéně objevil Danny Trejo a následné překvapení, kdy o deset minut později usekl ruku hledači pokladů a ta už ležíc na zemi zmuchlala plechovku, z které se ten zlatokop chtěl právě napít. Přes těchto pár světlých momentů dávám slabé 3*. A to díky dosti předvídatelnému ději a hlavně konci.

Zvíře (2001)

Já nevim, mě to přišla jako celkem pěkná zápletka, která vedla v celkem dobrou komedii. Prostě jsem se upřímně od srdce zasmál a ne jen jednou. Nejvíc mě dostala scéna s opicí v tom zvěřinci.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Není to typická romantická komedie, protože romantika je tu dávkováná jen po troškách, a to mi vyhovuje. V těch zbylých minutách stopáže, už jen a jen exceluje Simon Pegg a potvrzuje svůj komediální talent, kterého jsem si poprvé všiml v Hot Fuzz. Dalším lákadlem je Kirsten Dunst, která hraje nijak zvlášť nápadnou novinářku, a to se k ní přesně hodí. Na začátku potěší také Katherine Parkinson a Chris O'Dowd z IT Crowd. Já byl spokojený, ne-li příjemně překvapený, takže za 4*.

96 hodin (2008)

Skvělá akce, bohužel s méně propracovaným dějem. K Bourneovi to lze přirovnat, ale bohužel se mu zdaleka nemůže vyrovnat. Liam Neeson však působí v roli vysloužilého agenta CIA celkem přirozeně. Docela pěkně ukazuje co se ve službách pro vládu naučil, nejen bezvadně ovládat bojové umění a zbraně, ale i jak dostat rychle z lidí informace co potřebuje. Bohužel na 4* to není, ale kdo chce vidět akční film, tomu mohu doporučit.

Samotáři (2000)

Jiří Macháček povýšil tento film pro mě na velmi slabé 3*. Nebýt ve filmu role, kterou hraje, a nutno přiznat, že výborně, Jiří Macháček, tak o čem by ten film byl? O ničem. Jeho hlášky téměr zlidověly, ale zbytek je celkem nuda.

Život je krásný (1997)

... aneb Jak si zasloužit tank. Velmi odlišný pohled na život v koncentračním táboře, než jak ho známe z dokumentárních filmů a filmů s touto tematikou. Tento pohled si podle mého vyžádal hodně kompromisů ve vykreslení života v koncentračním táboře. Chvílemi na mě pravdu dýchala ta známá ponurá a smutná atmosféra koncentráku, ale většinu doby mi to přišlo jako slabý odvar toho, jak to tam asi opravdu vypadalo. Přesto myšlenka filmu je opravdu famózní a je vyvedena až do úplného vyvrcholení, kdy malý Giosué vyhraje nejen svůj život, ale hlavně vytouženou jízdu tankem!