Křest ohněm (2005)

Opravdu asi zatím nejstupidnější válečný film, který jsem za svůj krátký život zhlédl. Přišlo mi to jako taková agitka. Trochu mě mate, že je natočený Kanaďany. Neuvěřitelně tupé kecy živých, či polomrtvých vojáků, kteří těsně před smrtí, ještě mají čas poděkovat všem, za všechno možný. Když už se začne film stáčet do roviny takové, že nebylo uplně chytré zasahovat do Iráku, atd... tak si to vzápětí vojáci nějak obhájí a řežou muslimy dál. Děj je bez nápadu. Každá akční scéna začíná výbuchem nebo tím, že najdou bombu, která počká až všichni usoupí a pak vybuchne. Děj se nikam neposouvá, je to furt dokola to samé, až do závěrečných titulků.

Requiem za sen (2000)

Sice se film první hodinu jen tak pomalu rozjíždí, avšak rozjíždí se k závěrečné zběsilé jízdě, která mě opravdu dostala. Působivé filmové efekty, které mi zpočátku celkem vadily, mě ale v poslední půl hodině dokonale vtáhly do děje a prožitků postav. Netradiční dílo, které asi nezkousne každý.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Tohle je film, který hodně vychází ze hry Vražda v salónním coupé. Takže většinu těch nejlepších vtipů známe, ale přecejen mně tento film překvapil. Spousta skvělých herců a kdo se mi líbil, byl Marek Brodský v roli Hlaváčka. Kdekdo ho tu kritizuje, ale třeba to byl záměr, aby působil tak toporně. Podle mě svou roli vystihl úplně skvěle.

Thunderbirds zasahují (1966)

Nádherná ukázka šikovnosti animátorů. Jen pomocí šoupátek, hejblátek, animace loutek, které dokonce hýbou ústy, a malých ohňových efektů dokázali udělat na tehdejší dobu krásný film. Příběh je velmi prostý, ale celkem pěkně vygradovaný a nakonec i ta romantika tam je. Čtyři hvězdičky to nejsou, ale velmi silné 3 určitě.

Znojemský sen (1972) (TV film)

Smysl to moc nedává, ale co bychom čekali od snu, že?

Vzkaz (2008) (pořad)

Hodnocení dílu s panem Jiřím Grygarem. Nevim, jesli to je záměr, ale tohle do "všehokecání" se mi moc nelíbilo. Navíc, pan Grygar mi byl znechucen ve škole. Věřím, že díl s panem Lustigem a dalšími, by se mi líbil více, proto alespoň ty 2*.

Zloději z Harvardu (2002)

Jedna hvězdička je za Toma Greena. Jeho role byla pro mě opravdu zábavná. Bohužel jen jeden jasný bod na jinak celkem nudném filmu. Ale jak se řeklo: "Jedem za Duffym.", hned jsem zbystřil. Druhá hvězdička za pointu se soudcem, kterému umřela žena.

Náš vůdce (2008)

Škoda, nedověděl jsem se proč byli ti lidé hned tak zfanatizovaní, prostě jsem to musel jen přijmout. Dobře nosili stejné oblečení, ale co se odehrávalo v jejich hlavách? Závěrečná scéna byla tak trochu na efekt, jako velké vyvrcholení. Přiznávám, dostala mě. Přesto to bylo celkem pěkné pokoukáníčko, a někdy si to určitě rád zopakuji.

Příběhy ze života Alžběty, kněžny Čachtické (2008)

Stupidní eroťárna, která se snaží vydělat na letošní premiéře filmu Bathory. Neříkejte mi, že tahle blbost vyjde jentak náhodou zrovna, když má Bathory premieru. Kdo si tady pustí trailer, uvidí vše co se tam vlastně stane osekané o erotické scény, avšak o které jde především, či né? Jedna hvězda za pěkný holky.

Padlé ženy (2002)

Atmosféra kláštera a osudy hlavních hrdinek mě prostě zasáhly. Tenhle film jsem viděl večer před spaním a ješte ráno jsem ho v sobě měl. Je tam hodně drsných scén, ale asi to tak opravdu chodilo. Myslím, že se asi málokdo dokáže vcítit do kůže těch děvčat.