Králové hor (2015)

Neskutečně krásný film zasazený do čarokrásné přírody Alp. Opět jedno přátelství mezi člověkem a zvířetem. A navíc se skvělým Jaenem Reno.

Aguirre, hněv Boží (1972)

Línější než líný děj až by z toho jeden taky zešílel. Kinsky je tak strašně uvěřitelný, že brrrr, dal bych i pět*, ale s tím koníkem mě nasrali, tak.

Afričan (1983)

Moc hezký film, ale s vážným podtextem. Ale i skvělý herecký koncert Deneuve a Noireta. I málo stačí ke šťastnému životu. Jenže jsou i tací, kteří i to málo chtějí pro sebe.

Železný kříž (1977)

I takto může vypadat válka, válka která je o lidech. Nikoliv o velkolepých bitvách. A já vám ukážu, kde rostou železné kříže.

Kříž cti (2012)

I tohle byla válka, nebo i jiný pohled na válku. Prostě nakonec všichni byli lidmi. A bývalí nepřátele se stali přáteli. Zajímavý počin. Mohlo to tak i být.

Rod Draka - Černá královna (2022) (epizoda)

Závěrečný díl 1. řady je silně emočně vypjatý. Chcete válku? Máte ji mít! Hudba tomu všemu skvěle napomáhá. No a draci jsou prostě úžasní. Ale bohužel né nesmrtelní.....

Válečníci - Attila (2008) (epizoda)

Attila je krutý, krvavý, ale i zajímavý a poučný. A asi to tak i bylo jak dokument popisuje.

Jan Žižka (2022)

Když vášně opadly, tak jsem kouknul a jsa rozpolcen. Chvílemi 4*, chvílemi 3*, to když český lev pomáhá Žižkovi. Ale nakonec prostě 2*. Nějak mě to navíc nejde. No snad jen ta hudba není špatná. No přehodnotil jsem to na 3*.

Válečníci - Šogun (2008) (epizoda)

Jasné, přímočaré, s maximem informací, které o Japonsku 16. století nemáme. Taktéž o tamní hierarchii, zvycích a stylu života. Opravdu dobře strávený čas.