Last American Horror Show (2018) odpad!

Snaha byla, výsledek ne. Tohle byla opravdu hrůza. Závěr to trochu napravil, ale celkový dojem nenapravil.

Čarodějovy hodiny (2018)

Žádný zázrak to sice nebyl, ale... Jack Black a Cate Blanchett jsou skvělí herci a svoji roli zde zvládli naprosto perfektně. Pan Božský už sice tak božsky nevypadal, ale pořád vynikající herec a role mu sedla.

Čerstvý maso (2012)

Fajn horrorová komedie, která příjemně odsýpá a pořád se něco děje. Prima námět, výborní herci a spousta zábavy!

Princezna zakletá v čase (2020)

Pěkná, moderní pohádka, ve které ani efekty nedostaly moc na zadek. Navíc je veselá, ale na můj vkus zbytečně zdlouhavá.

V/H/S/94 (2021)

Pěkná sbírka povídek. První kousek je fajným rozjezdem na styl přichází nový svět. Druhý počin je krásně strašidelný se zajímavým závěrem. Jasným vítězem se stává číslo tři, protože je naprosto ujetý a autor se nebál. Čtvrtá povídka zas měla něco do sebe s tím, že člověk až do konce nevěděl, o co vlastně jde. A pak se to rozjelo. Pátá povídka, která se celou dobu proplétá do mezipauzy mezi ostatní, má výborný záběr, ale utrpí u ní pozornost.

Armáda lupičů (2021)

Moc příjemná oddychovka. Po delší době jsem se pobavil jak dlouho ne. Sympatičtí herci, správně podaný humor i správná dávka "napětí". Zvraty jsou bohužel tak předvídatelné, že to ani není předvídatelnější. Hlavní hrdina vypadá jak z Fantastických zvířat a o jeho mentálních poruchách by se dala napsat učebnice. Ale super sympaťák. No, jak říkám. Fajn se na to dívalo, ikdyž popravdě to bylo velmi jednoduché.

Nene (2022)

Možná jsem film nepochopil, ale přišel mi zbytečně dlouhý a absolutně o ničem. Natočené je to pěkně, ale pointa s šimpanzem mi uniká a dobrých 40 minut na začátku se nic neděje. Asi to na mě bylo moc chytré.

Jeho dům (2020)

Dobře udělané socálně-psychologické drama o tom, co ti, kteří prchají do Evropy zažijí předtím, než se dojdou. A na co pak naráží tady. Zaklapnutí knížky za svým životem není úplně jednoduché a hrůzy, který náš pár musel zažít zde dostávají jasnou formu. Skvělá atmosféra, výborní herci, perfektní podání.

Umma (2022)

Na jednu stranu je film evidetně vytvořený pro korejce žijící mimo Koreu, aby nezapoměli na svoje kořeny. Pěkné, místy zajímavé a hlavně poučné. Druhá stránka filmu je o psychologii toho, co z nás udělají rodiče a jaký vliv na nás mají traumata z dětství.