Na sever od slunce (2012)

Tak nevím, kluci byli jakože eko, všechno prý táhli na zádech v batohu, ale nakonec s sebou měli asi tunu věci včetně paraglide a snowboardů, jídlo si brali v supermarketu (nevím, je v Norsku zvykem vzít si vše, co najdete prošlé, bez placení?) a nakonec, ačkoliv kluci jezdí eko na olej, což až tak moc eko taky není, přiletí naprosto neeko helikoptéra a odveze asi 3 tuny odpadu, který na pláži bude za půlku roku znovu. Čili, jak zde někdo zmiňoval, jak je zde pěkně ukázáno, že každý může udělat kousek smysluplné práce, tak já to tam fakt nevidím. Prostý fejk, pseudodokument, vylhaný od začátku do konce. Ale některé záběry fajn.

Kolja (1996)

A vlastně jaký jiný porevoluční film by toho jejich Oscara měl dostat? Snad ještě Obecná škola,která je ale méně srozumitelná pro zahraničí.

Zoufalci (2009)

Vůbec to nebylo špatný tak, jak tu mnozí tvrdí. Chvílemi jsem se dost bavil a ani chvilku nenudil. Monology postav byly ujetý, ale zábavný. Hodně jsem se zasmál. Tři a půl.

Humr (2015)

Smrtící a nudná kravina.

Kamataki (2005)

Zajímavé na tomto filmu mj. je, že keramické práce, které jsou zde vidět, jsou dílem Shiho Kanzakiho, velmí významného japonského keramika, skutečného mistra, jehož díla se podávají za tisíce dolarů . Film sám o sobě je ale, ač má všechno, co bych si od podobného filmu představoval, poměrně zdlouhavý a pomalý a hlavního hrdinu hraje poměrně nesympatický typ herce. To Tatsuya Fuji, to je radost se dívat.

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Vlastně dost kravina, která má vysoké hodnocení jen proto, že mnozí z nás ji viděli v kritickém věku okolo 15 let z půjčené videokazety jako velkou vzácnost ze Západu. Tehdy zážitek, který v mém případě překonalo jen sledování Dobyvatelů ztracené archy na dovolené v Jugoslávii v roce 1985.

Spectre (2015)

Usnul jsem.

Ohnivý kuře (2016) (seriál)

Má smysl tohle ještě jakkoliv komentovat?