• Thriller

Million Dollar Hotel (2000)

No co bych Vám zdlouhavě vyprávěl. Láska na první pohled. Je to film v mojí TOP 5.

Laňka (2001)

Pro nás poněkud exotické prostředí o dnešním životě Indiánů. Pod pojmem "rezervace" si představujeme cokoli jiného než docela normální americké vesnice nebo městečka. Laňka je dospívající mladík, který má ještě navíc zdravotní problém se srážlivostí krve, vypadá to sice banálně, ale na rozbitý nos může i vykrvácet a zemřít. (A toho se dá i trochu zneužívat :), vždyť to všichni v místní hospodě vědí.) Osud ho fackuje ze všech stran, ale Laňka to snad nakonec zvládne! Film příjemný, neurazí ani nenudí, ale jinak nemá mnoho co nabídnout. Ale Indiány vybrali sympatický!!!

Princezna Mononoke (1997)

Jsou mnohem lepší manga. Vizuelno je nádhera, ale téma je na děti temné a sdělení na dospělé zase dost stupidní, spíše jakoby pro děti, ale ty by to přestalo bavit za 5 minut, protože by se neorientovali ve složitosti vztahů. Zde není dobro a zlo. Zde každá postava je něco mezi a občas dělá dobré a občas špatné věci. Nebo že by to japonské děti zvládali??? Není divu, že tenhle národ má propastně nejvíce sebevražd na světě (35000 ročně).

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Myslím, že ačkoli porno neuvidíte, nechutné to je až dost. Speciálně "Kruh výkalů". Abych se nepozvracel, musel jsem si neustále opakovat "Je to čokoláda!!! Je to čokoláda!!! Je to čokoláda!!!" Režisér měl co sdělit a opravdu to sdělil, ale šlo to udělat i za cenu menšího odporu... V efektech už dlouho síla není... Občas jsem si říkal, jak na to mohl sehnat herce :-O

Donnie Darko (2001)

Závěr si vysvětluji tak, že Donnie se dobrovolne vrátil v čase a vlastně vyměnil svůj život za životy svých blízkých. Ale protože se jedná o klasický časoprostorový efekt, tak je vlastně správně, že jsme to nepochopili, protože to ani nejde :) Ale zajímalo by mě, kdo měl být Frank? Poradte :) Přístup Kellyho bych nesrovnával s Lynchem. Tady se máme alespon o co přít, ale o některých Lynchovin to ani nejde...

Starsky & Hutch (2004)

Největší zážitek z toho bude mít ten, kdo zná původní TV seriál. Já dávám 3* za perfektní kostýmy a účesy ze 70 let.

Agent bez minulosti (2002)

Kdyby tam tvůrci nechali původní konec, dostal by hvězdiček 5, ale takhle to bylo polovičaté. (Vůbec ty jejich kecy o nutnosti předělání filmu po 11.9. jsou nesmysl. Prý si nikdo teď nebude umět dokázat představit výbuch ve filmu :))) Navíc jak tu zaznělo, Matt Damon není akční typ a spousta scén byla tak přehnaná, až parodovala sama sebe ("operace" na lodi, skok z 7 patra, jízda v protisměru, apod.) Přesto jde o jeden z těch lepších filmů.

Ve spárech yakuzy (2000)

Temný film s přímočarným dějem = rovnou do záhuby, ale s rovnými zády... Jednání "Japek" mi asi v některých aspektech zůstane navždy nepochopitelné. Absence scénické hudby v některých momentech byla přímo mrazivá.