Je to možné? (2000) (pořad)

Ďalšia zábavka, v ktorej som mal radšej Mokrého, ale aj Pročko slušne bavil a pozeral som to veľmi rád.

Jožo Pročko pokúša (2000) (pořad)

Keď to chodievalo v TV, nenechal som si uchodiť časti. Bola to celkom dobrá zábava a Pročko je dosť veľký šialenec aby túto a podobné relácie moderoval.

Herkules v New Yorku (1970)

Je to smiešny a shitný filmík, ale je to prvý Arnoldov film a on nám svoje proporcie rozhodne ukázal. Konečne si ho niekto všimol a nastal začiatok akčných filmov 80tych a 90tych rokov. Herkules v New Yorku sa dá pozerať, ale snáď iba kvôli Arnoldovi, dej, scenár, rozpočet nečakajte. Technicky a po všetkých stránkach je to dosť podpriemerný film. 35%

Záchranáři (2006)

Úvod dokonale navnadil na možné prekvapenie megafilmu, ale úvodná scéna iba ukázala aká bude záverečná scéna a toho som sa obával. Výplň filmu síce nie je určite zlý, ale je to už ohratá pesnička a nič nové okrem prostredia neukázal. Stopáž je dosť dlhá, našli sa aj zbytočné scény, alebo krásne naťahovanie, ale to nie je klad. Réžia je pomerne dobrá, herci taktiež prekvapili, no nič výnimočné. Kamera je pekná pekná a natáčacie prostredie taktiež. Efekty celkovo ušli. Celkový dojem z filmu je ale priemerný. 65%

Rallye smrti (2008)

Celkom vydarený akčný závodný filmík z prostredia väznice blízkej budúcnosti. Dej je trocha pritiahnutý za vlásky, ale pri tomto type filmu je hlavné, že snáď ani na okamih nenudí. Od Andersona je to určite jeden z lepších kúskov, aj keď by to mohlo byť ešte o dosť lepšie, ale som rád že si zobral tento námet na starosť. Jednotlivé závody sú celkom fajn, sú to vážne akčné scény plné prestreliek z ťažkých zbraní. Je to skutočne originalita, ale nedotiahnutá do dokonalosti. Úvodný závod je skvelý no ďalším kvalitným oživením stereotypu bol až závod s obrovským obrneným tyrákom, potom už sa to nejak doplazilo do jednoduchého záveru. Vizuálne a zvukové efekty sú na výbornej úrovni, ale ostatné aspekty sú len priemerné. Herci zahrali tak ako zahrali, takže žiadna sláva, ale Stathama mám stále celkom rád. Ako oddychovka je to výborná vec, pre jednoduchých divákov lahôdka, ale žiadnu hĺbku nehľadajte. 70%

Gulp (2001)

Filmík možno má myšlienku, ale pre mňa ďalšie nudné zbytočné krátke video s ako takým dobrým spracovaním. S hodnotením idem nižšie ako by si video zaslúžilo, ale vyplýva to z môjho sklamania.

Charlie Bartlett (2007)

Veľmi milá nečakaná vecička. Pekný filmík, ktorý nenudí, ale tiež nemusí každému sadnúť. Filmy zo školského prostredia sú celkom zaujímavé a tento sa určite medzi ne patrí. Herci svoju robotu odviedli na výbornú a ja som videl prvý krát Antona Yelchina v akcii a som celkom spokojný, pretože v T4 sa na neho teším. Downey Jr. taktiež potešil ako je to už v poslednej dobe zvykom. 75%

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Komédia je to skutočne komediálna, ale vtipom a typom humoru prílišne prehnaná. Množstvo trápnych scén striedalo množstvo nudných a navyše nič nehovoriacich dialógov. Adam Sandler hrá na svoje pomery tak ako ho poznáme aj keď je to trocha iná komédia. Prehnanú stopáž som ako tak prekusol, ale miestami som sa fakt začínal nudiť a možno je chyba vo mne ale ten vtip, pri ktorom som väčšinu len krútil očami mi naozaj moc nesadol. Je to fakt bláznivá komédia. Po viacerých stránkach je to ledva priemerná filmárčina. Budem sa musieť poriadne prinútiť k druhému pozretiu. 45%

Resident Evil: Zánik (2007)

Druhý diel ostáva stále najslabším článkom Resident evil, ale tretí diel ma rozhodne nenadchol a ničím neohúril. Znova je to béčko, na ktoré bolo dosť peňazí a je to vidieť na efektoch a výprave. Pripadá mi to ako zbytočný diel, či dejom, scénami aj nápadmi. Niektoré scény sú úplne zbytočné, dosť vecí je zase prehnaných ako to je v RE zvykom. Snáď vznikne nový lepší diel. 55%

Nejistá sezóna (1987)

Nič neriešiaci film, ktorý má možno niečo málo do seba, ale žiadna výraznosť tu nie je. Je to len taký pohľad do zákulisia Divadiel Járy Cimrmana s obľúbenými hercami z divadiel. Dej, réžia, kamera, vtip nič moc. Také nemastné neslané.60%