The Doors (1991)

Stone je fakt borec, fakt skvelá réžia a plno prekrásnych nezabudnuteľných scén. Ako réžia tak sú neuveriteľné aj herecké výkony Kilmera a Ryanovej, neviem prečo neboli aspoň nominovaný. The Doors som ako hudbu nikdy nepočúval, ale niektoré songy sú mi známe. Je to silný príbeh a životopis Jima Morrisona, ktorý má čo povedať. Možno by nebolo od veci troška prestrihať, aby film nepôsobil tak rozvláčne. Niektoré scény boli zdĺhavé a niečo aj prečnievalo, ale našťastie je tu pekelný vizuál, ktorý zabíja občasnú nudu. Možno to nie je až na 5*, ale rozhodne je to silný zážitok, ktorý zaslúži byť ocenený. 82%

V zajetí rychlosti (2005)

Pekný kľudný pokojný film s dobrým a ojedinelým námetom. Dlhšia stopáž nevadí pretože je tu A. Hopkins, ktorý je na plátne skoro stále a je to len dobre pretože by si možno zaslúžil aj Oscara. Vizuálne prenádherné, režijne a herecky zvládnuté na výbornú. Dej je trošku rozvláčny, ale hlavne že je kvalitný a nenudí. Z filmu srší pozitivita a zaujímavá príťažlivá atmosféra. Ak je to všetko podla skutočnosti, tak potom klobúk dolu pred samotným Burtom Munroom. 80%

Oko dravce (2008)

Slušná akčná adrenalínovka vzdialene pripomínajúca Matrix, ktorá si priláka oko diváka. Pekne zrežírovaný slabší námet, ako by som to už videl viac krát. V kine som nebol, ale bol by to slušný audio vizuálny zážitok predsa bol film akčný a scény naozaj stáli za to, aj keď ten skvelý drajv nebol počas celého filmu. Scéna so stihačkou preletujúcou tunelom bola monštrozita ala Michael Bay. Naháňačky boli výborné a plné adrenalínu. Záver moc neprekvapil a film postráda väčšiu hĺbku, ale je to tá pravá napínavá oddychovka na sobotný večer. 75%

Útěk z New Yorku (1981)

Je to celkom podarené béčko s akou takou atmosférou. Ťahá to celé Kurt Russell, ktorý už vtedy naberal prudko na popularite a táto úloha mu krásne sedela. Vizuálne je to kvalitný film, režijne zvládnutý aj napriek nízkemu rozpočtu. Je to podarený malý a nenápadný filmík, ktorý pobaví, ale netreba od toho čakať veľa, pretože môže aj veľmi sklamať. Je to taký lepší priemer a počin, ktorý je lepšie vidieť druhý krát až s odstupom času. 65%

Jackie Brown (1997)

Quentinova réžia je fajn, ale chýbala mi jeho typická originalita, aj keď to má celkom dobrý dej, pri ktorom som sa časom začínal bohužiaľ aj trocha nudiť. 150 minút je predsa dlhá doba pre takýto námet, no našťastie si tu zahrala plejáda známych a kvalitných hercov, na ktorých sa dá s radosťou pozerať. Začiatok filmu je úžasný, pripomínal mi Pulp Fiction, ale neskôr postupne strácal obrátky a všetko ostatné sa mierne oslabilo. Pre mňa je to zatiaľ najslabší Tarantino, ale aj tak to má k 4* veľmi blízko. 70%

Supersmradi - Malí Géniové 2 (2004)

Konečne som si našiel čas aj na poriadnu sračku a bolo to s čistým zámerom. Jednotku som síce nevidel, ale myslím, že v tomto prípade to ani nie je potreba. Tento film je klasika. Všetko je tu zle a nič nefunguje. Dej, scenár, námet, kamera, réžia, hudba a samozrejme herci sú katastrofálni, aj keď Voight ma celkom pobavil, ale aj tak nechápem prečo bere takéto ponuky. Je to film čisto pre fakt malé decká, ktorím sa to asi páči, ale ako filmarina je to katastrofa. Niekedy je dobré si pozrieť takýto odpad, aspoň viem čoho všetkého je filmové ,,umenie,, schopné. Asi som macher, že som to dodíval až do konca a škoda, že odpady nedávam inak by som ho tomuto individu s radosťou naparil. 15%

Oko bere (2008)

Celkom slušný filmík na večerné pobavenie. Napriek svojej dĺžke film ubiehal rýchlo a určite neurazí svojim dejom. Nie je to žiaden skvost, ale dobrá oddychovka s celkom dobrými hercami, hudbou a zvládnutou réžiou. 68%

Nebeští jezdci (1968)

Dobrý starší československý film o letcoch v Británii, ale asi aj dosť precenený. Akcia celkom pôsobivá, na tú dobu takmer nevídaná. Príbeh a dej nie je príliš silný a herci sa chvíľami naozaj snažili, ale celkovo to nie je až taká sláva. Réžia je celkom fajn a navyše je tu pekný hudobný doprovod. Film vo mne zanechal rôzne pocity, aj dobré aj slabšie, ale rozhodne ma tento snímok výrazne neohúril. Na svoju dobu určite skvost. 75%

Yu-Gi-Oh! Film: Pyramida světla (2004)

WTF?? Trápny, naivný a stupídny japonský zlepenec. Nevedel som čo mám čakať, ale určite som nečakal takúto fantasmagoriu a monštrozitu. Keby aspoň ten dej bol lepší, ale išlo tu hlavne o tie súboje, ktoré nemali hlavu ani pätu. Ak si pri začiatkoch sledovania myslíte, že to tvorcovia už trocha dosť preháňajú, tak sa mýlite, to je ešte len ZAČIATOK. Zmätok v bojoch naberal obrátky až dokonca a ja som len neveriac krútil hlavou pri čom sa mi gúľali oči kade tade. Je to fakt brutal v zlom slova zmysle a navyše ani animácia sa mi nepozdávala, takže sa vlastne ani nebolo na čo pozerať. Možno, že to má nejakých fanúšikov, film predsa len celosvetovo zarobil 30 melónov, ale ja sa fanúšikom zrejme nestanem. Som trocha pobúrený a musím si nechať vychladiť hlavu. 25%

La tormenta (2005) (seriál)

Videl som z toho málo, ale aj to málo mi stačilo na zistenie kvalít seriálu. Je to katastrofa po všetkých stránkach od hercov, réžie až po dej, kameru, zvuk atď. No videl som aj horšie kúsky.