Deník mrtvých (2007)

Romero ma po Krajine mŕtvych opäť sklamal a jeho Denník mŕtvych je ďalším priemerným zombie filmom, ktorý sa síce snažil o niečo nové, ale ničím film neuchvátil. Ručná kamera bola fajn nápad v takomto žánri, ale je to celkovo nedotiahnuté. Herci toho veľa nenahrali, atmosféra tu nejaká je, ale nič extra. Hororovosť je slabá, zombíkov je tu málo a kecačiek až moc. Námet samozrejme tupý ako v každom zombie filme. Film sa pohybuje niekde okolo priemeru. 55%

Země zatracených (2006)

Slabšia a neprepracovaná dráma o osudoch vojakov, ktorý sa vrátili do svojho rodiska a nevedeli sa zaradiť do bežného života. Priemerná filmárčina, priemerní herci. Chvíľami až moc amatérske zábery bez atmosféry a emócií. S postavami sa asi len tak nestotožníte. 52%

Chvění (1990)

Musíme si priznať, že sa jedná predsa o kravinu alebo teda o poriadnu vtákovinu, ale o sakra dobre natočenú vtákovinu. Navyše je tento hororík z veľkej časti aj komédia, takže to nemusíme brať vôbec vážne. Film určite nenudí a stále sa niečo deje. Príšery sú síce moc lacné, ale od nízkorozpočtového béčka som to aj očakával a navyše to vôbec v tomto prípade neprekáža. Je to proste taká napínavá cool zábavka s veľmi podarenými scénami a nápadmi, ktorej by som silne chcel dať 4*, ale po urovnaní v hlave asi nie, takže zatiaľ moc silné 3*. 70%

Chuckyho sémě (2004)

Oproti Chuckyho neveste je tu značný pokles kvality, aj keď hnus, vražednosť a nechutný vzhľad bábik pokračuje v takom istom rozsahu. Dej je slabší a stupídnejší, ale ako tak ešte dokázal pobaviť. Herci toho veľa nenahrali, zato bábiky asi o niečo viac. Navyše sa pridala aj bábika Glen ako potomok Chuckyho a Tiffany, ktorý hral síce neviniatko, ale nakoniec všetko krásne zaklincoval. Samozrejme pokračuje čierny humor a sem tam aj nejaká tá pripečená scénka. Škoda mrzačenia skvelej série, ale verím, že ešte nejaký diel vznikne. 42%

Chuckyho nevěsta (1998)

Veľmi dobré oživenie série o vraždiacej bábike Chuckym. Ja som bol celkovo príjemne prekvapený, že to tvorcovia zobrali tak ako to zobrali a čierny humor v takomto hororíku mi ani nevadil, práveže bol zaujímavý. Vizáž Chuckyho xichtu aj nevesty Tiffany bol vážne super, jazvy s neho robili desivé monštrum. Dej určite nebol zlý, ja som sa vôbec nenudil, predsa hororová komédia do hodinky a pol nemôže ani sklamať. Záver bol skvelý, ale samozrejme počas filmu sú scénky čo si naozaj mohli tvorcovia odpustiť. Obsadenie je celkom postačujúce a objavil sa aj John Ritter, ktorého smrť bola pekne nechutná podobne ako aj ostatné smrti. Myslím, že sa oplatilo dať do filmu tých 25 melónov a potrápiť sa z prípravou a ovládaním bábik. Je to plnohodnotné pokračovanie, ktoré ak Boh dá, tak si pozriem znova. 64%

Disaster Movie (2008)

Spomedzi paródií je to asi najväčšia katastrofa za posledné roky. Príšerná vtákovina a zlepenec bez hlavy a päty s takmer neexistujúcim dejom. Film mi pripadal ako krátke vtipné videá polepené k sebe podobne ako v Jackass. Čo sa týka vtipu, tak samozrejme bol humusný, trápny, ale samozrejme sa našli výnimky, pri ktorých som sa aj pousmial, ale nijak k popukaniu. Hercov radšej komentovať nebudem takisto ako aj réžiu, pretože to nemá cenu. Už by v Hollywoode mohli prestať tak často vypúšťať do sveta paródie takéhoto kalibru. Je to pomerne nuda s minimom normálneho vtipu smerujúca do odpadu, ale keďže odpady nedávam, 1* s prižmúreným okom. P.S. V tomto prípade možno stačí vidieť aj len trailer. 15%

Božský Evan (2007)

Síce dosť predražená komédia, ale komédia, ktorá ma veľmi príjemne pobavila. Zdá sa mi to trocha bezúčelový film s nič nehovoriacou pointou, ktorý by potreboval širšiu dejovosť. Myslím, že tá hodinka a pol ubehla rýchlo a film je možno aj neprávom podceňovaný. Digitálne scény záplav a zvierat boli kvalitné a chvíľami bolo vidieť vysoký 175 miliónový rozpočet ( čo je u komédie nezvyčajné ). Ja som sa celkovo bavil aj keď som sa miestami trapasu nevyhol. Steve Carell do toho mohol vložiť viac zo seba podobne ako viacerí herci, ktorý to brali asi na ľahkú váhu. Nie je to žiadne veledielo, ale svoju hodinku a pol som si určite užil a ako pohodový filík na večer je to ako stvorené. 64%

Serpico (1973)

Na mojej strane veľké sklamanie. Priznávam, že Pacino je borec a jeho herectvo je skvelé, ale neprehliadnem slabšiu atmosféru, zdĺhavý a málo dramatický dej, na môj vkus je to moc kriminálne a detektívne čo je určite moja slabšia stránka. Chvíľami som sa vyslovene nudil a keby som si to pustil neskôr večer tak pri tom asi zaspím. Je tu priveľa dialógov a niekedy to je dosť zložité, predsa nie som policajt aby som chápal všetkým ich frázam a aby som vedel ako to vo veľkej policajnej stanici chodí. Chcelo by to skrátiť a pridať nejaký ten poriadny obrat deja či akciu, ktorá by viacerým divákom otvorila oči. Postrádal som aj kvalitnejšiu hudbu. Inak natočené je to obstojne. Chvíľami to zaváňalo gangsterkou, čo je určite plus. 70%

Kouzelný meč - Cesta na Camelot (1998)

Rozprávka pre menších divákov, starším ťažšie stráviteľná. Vyskytuje sa množstvo piesní, menej vtipu, slabšia animácia, neslané postavy, nemastný dej. Chvíľami film aj bavil, ale určite nie na vyššie hodnotenie, 2* sú hlavne za zopár dobrých nápadov v deji a silný potenciál. 45%

Brazil (1985)

Ťažko strávitelný snímok pre radového diváka, ale pre náročnejších jasná voľba. Film zamotá hlavu asi každému. Ja mám z filmu taktiež množstvo podivných pocitov, dobrých aj zlých. Brazil je úchylnosť a genialita Terryho Gilliama, ktorá sa nedá len tak hneť pochopiť a verím tomu, že mnohí to vypali počas sledovania filmu. Ja som v tom videl kus kvalitnej filmárčiny, množstvo podivných, ale originálnych nápadov, skvelých hercov, moc dobrú kameru a hudbu. Film má zaujímavé postavy, pobavili ma napr. dvaja opravári v červenom s dlhými šiltovkami, ale je tu viacej scén, kde režisér zasadil humor, ktorý sa môže zdať nevhodný danej situácii. Každopádne je to originálne a jedinečné, aj keď dej sa mi úplne nepozdával. Objavil sa taktiež chaos a nuda či zbytočnejšie dialógy. Ja som dlho nič podobné nevidel a asi ani neuvidím. Ťažko sa to hodnotí, ale určite je to nadpriemerná a nezabudnuteľná záležitosť.75%