Poslední skaut (1991)

So sebazaprením dávam 4 hviezdy, pretože je film uznávaný a je to predsa len nadpriemerný thriller 90tych rokov, ale inak sa mi nepozdával od začiatku až do konca. Je to také prehnané, sem tam výbuch, kopec vtipných dialógov a Willisových hlášok film nerobia skvostom. Je to taká tá skoro,,Smrtonostná pasca,, a duo Willis Wayans si celkom rozumejú. Réžia Tonyho Scotta celkom ušla , ale dej ma nijak nevtiahol. Film vyťažil naplno svoj potenciál a kopec fanúšikov nesklamal, no ja ostávam chladný. 74%

HarmoniCa (2006)

Slušná animácia a pekná hra svetla a tieňa. Inak trocha pochmúrny, pesimistický krátkometrážny snímok, ktorý by na Slovensku zaslúžil viac propagácie.

V kostce (1999) (studentský film)

Celkom vydarený slovenský pokus o krátkometrážny animovaný film. Je to filmík pesimistický a tiesnivá atmosféra kocky je fajn spolu so zaujímavou hudbou. Animácia ako tak ušla a vedel by som si predstaviť niečo podobné aj celovečerné, čiže tak minimálne hodinku aj štvrť.

Seabiscuit (2003)

Pekný film so zaujímavým námetom. Zo začiatku to vypadalo na veľmi milé prekvapenie, ale časom film strácal na nápadoch a zaujímavosti. Chcelo by to ešte nejaký zvrat deja, viac dramatickosti a okresať film o nejaké tie minútky. Dej bol rozvláčny a ničím nenadchol, ale miestami sa na to fakt dalo pekne pozerať. Konské závody boli nasnímané kvalitne, ale rozhodne tomu niečo chýbalo. Film postrádal dynamiku, len sa vliekol, herci síce hrali, ale nijak výnimočne. Maguireho nemám moc v obľube, ale miestami sa snažil. Mal by som dať tomu vyššie hodnotenie, ale ja som bol pomerne sklamaný a 7 nominácií na Oscarov je podľa mňa prehnané. 70%

Sbal prachy a vypadni (1998)

Prvý film Guya Ritchieho čo som videl a hneť taká pecka, plná všetkého čo divák potrebuje. Je to akčné, je to dramatické, vulgárne, miestami vtipné a zaváňalo to gangsterkou, aj keď čiastočne sa to tak dá brať. Film celkom bavil, ale to pravé orechové prišlo až na konci, ktorý tomu rozhodne zdvíha. Inak film nebol skvostom, ale iba takou polooddychovkou pre chlapov. Je to celkom originálny počin. 80%

Náš vůdce (2008)

Veľmi kvalitný nemecký film a ani sa nečudujem prečo má tak veľa percent. Začínalo sa to ako obyčajný film s nevinným dejom, ale postupne to graduje do neuveriteľného finále, pri ktorom tuhne krv v žilách. Úžasný dramatický zážitok so skutočne zaujímavou témou. To som od nemcov nečakal a film by si zaslúžil nejaké to ocenenie. Vrelo odporúčam každému divákovi bez výnimky. 80%

Lolita (1997)

Neviem čo proti tomu kto má, ale mne sa to rozhodne páčilo na toľko, že si z toho veľa zapamätám a rád si to pozriem znova. V kinách to očakávane prepadlo, ale vysoký rozpočet je vidieť, aj keď 62 miliónov je predsa dosť. Každopádne musím vyzdvihnúť Jeremyho Ironsa, ktorý je pekelne dobrý a zase u mňa vystúpil vyššie, snáď by si zaslúžil aj miestenku v TOPke. Film je natočený naozaj predcízne a určite je vidieť kus filmárčiny. Herci vynikajú, kamera je trocha pomalá a vizuálne by mohol byť film príťažlivejší. Dej je určite dobrý a na svoju dlhú stopáž prekvapivo nenudí. Myslel som, že sa k filmu neodhodlám, ale nakoniec som spravil moooc dobrú vec. 80%

Mejdan v Las Vegas (2008)

Americká zábavka presne tak ako sme na ňu zvyknutý. Jednoduchý dej, režijne a herecky štandard. Sem tam som sa zasmial, ale určite to tvorcovia zrovna neprehnali. Ku koncu to už bolo moc priehľadné až trápne, ale ako oddychovka a zábava na večer sa to dá. Každopádne netreba od toho čakať niečo viac. 55%

Oliver Twist (2005)

Veľmi pekný a dobrý film s perfektným historickým pozadím. Skvelá réžia Romana Polanskeho sa nedá prehliadnuť. Skvelo vybraté natáčacie lokácie sú snáď bez chybičky. Herecky kvalitné, chudáka Bena Kingsleyho som poznal až po dlhšej dobe. Pekný vizuál, dobrá kamera a dej takisto ušiel, len škoda že ku koncu strácal na zaujímavosti. Dlhšia stopáž nakoniec aj mierne prekážala, aj keď film oku stále lahodil. 75%

Václav (2007)

Ach áno, ďalšia česká tragikomédia, do ktorej som vkladal väčšie nádeje, ale výsledok mierne sklamal. Nie je to vyslovene zlý film, práveže má niečo do seba, ale nie je to ono a zdalo sa mi to chvíľami moc amatérske ako by film nemal ani scenár nehovoriac o rozporuplnom hereckom výkone Ivana Trojana. Kamera rozhodne nevyniká tak isto ako strih či hudba so zvukom. Neviem prečo film získal toľké ocenenia, asi toho roku naozaj nebolo nič, čo by stálo za väčšiu pozornosť. 60%