• Krátkometrážní

Palmipédarium (2012) odpad!

Taký príbeh o ničom, a ako hlavné postavy sú tam chlapec a akýsi vták (alebo je to niečo iné?). Zbytočných 10 minút môjho času, mohol som si pozrieť radšej niečo iné, toto video mi vôbec nič pozitívne neprinieslo. Po Good Vibrations je tu síce ďalšia zaujímavá animácia, avšak tentoraz s otrasne nudným príbehom. Bohužiaľ.

Gran Torino (2008)

Zo začitaku mi Clintov Eastwoodov nasratý výraz vadil (cca ako Harrison Ford v Cowboys and Aliens), avšak do filmu ako takého sa mi to hodilo. Pekný a dojemný príbeh o priateľstve medzi starým chlapom, ktorého už moc nebaví život, a mladým chalanom, ktorý vie robiť iba domáce práce, a aj to väčšinou ženské. Trošku by sa to dalo prirovnať k Intouchables, avšak nehralo to až toľko na city. No inak veľmi pekné, režisér a hlavná postava v jednom urobil skvelú robotu, a hoci som záver očakával, celý dej len vygradoval, ako sa to na 17, najlepší film patrí.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Filmy, ktoré sú natočené podľa skutočnej udalosti, majú vždy niečo do seba. Avšak Charlie Wilson's War asi nebude patriť medzi mojich obľúbencov, ako napríklad Argo. Síce Toma Hanksa mám v obľúbených hercoch, a aj v tomto filme podal parádny výkon, ostatné nebolo podľa môjho gusta. Nepáčilo sa mi, že veľa rozhovorov bolo vedených moc rýchlo. K deju len toľko, že občas bol zaujímavý, občas nie.

Žrouti (2010) (studentský film)

Film venovaný všetkým milovníkom lahodných pokrmov. Som rád teda, že je to niečo pre mňa. Na Vyššej odbornej škole Václava Hollara majú asi veľa voľného času, keď dokážu pre jeden krátkometrážny snímok vymyslieť toľko čudesných stvorení. Musím sa priznať, že aj napriek občasnej nechutnosti tohto diela som po vzhliadnutí dostal hlad.

Blízký přítel (2011) (studentský film)

Krátky príbeh o priateľstve (alebo láske?) starej pani a jej nádoru. Celkom zaujímavý nápad však? Žeby to bolo robené podľa skutočnej udalosti? Bolo to trošku nechutné, trošku milé, trošku zábavné, malo to relatívne peknú animáciu. Škoda, že tu niet nejakého lepšieho príbehu, jedná sa iba o to, že tej pani sa jej život stane zaujímavejší a znesiteľnejší. Nejaká taká zápletka na konci by padla vhod!

Tvrďák Taylor (2008)

Po pozretí začiatku filmu mi bolo hneď jasné, ako celý film bude napredovať. No na sobotné popoludnie je to úplne ideálne, tento film je ako stvorený pre čas, keď si po výdatnom obede ľahnem na gauč a zapnem si telku. Owen Wilson sa mi dokonalo hodí do role chlapíka, ktorý si musí stále niečo nové vymýšľať. Dobrá a príjemná rodinná komédia, ktorá síce ničím neprekvapila, ale nič sa jej ani nedá vytknúť.

Good Vibrations (2010)

Režisér Jérémy Clapin svoju zlú a škaredú animáciu chcel zakryť zaujímavým vykreslením ľudskej tváre. To sa mu podľa mňa čiastočne aj podarilo, ľudia vyzerajú vskutku dobre. Celý filmík je celkom zábavný a keby k tomu bol pridaný trochu lepší dej, prípadne trošku viac vtipov, tak by to kľudne mohlo siahať aj na najvyššie méty hodnotenia. Súhlasím s komentárom, ktorý sem napísal Kwaichi.

Skhizein (2008)

Podľa mňa to má trošku nedomyslený koniec, ale inak je to veľmi zaujímavý nápad, celkom by ma zaujímalo nejaké celovečerné prevedenie. Verím tomu, že by mohlo nastať zopár nepríjemností, najmä na verejných toaletách. Pekné spracovanie, zaujímavá animácia, netradičná téma, no celkovo ma to nevzalo asi až tak, ako ostatných.

Sheep Impact (2011)

Zdá sa, že nám Steven Seagal nejako pribral hm? A keďže už asi nemôže nakrúcať akčné trháky, vybral sa na cestu reklám. Nuž, a táto je celkom nepodarená. Jediné, čo bolo aspoň trošku dobré, bol vtip, ale ani to nebolo nič moc. Inak sa môžem iba opýtať: whatthe?

Den poté (2004)

Taký ten klasický americký katastrofický film, kde sa z ničoho nič všetko začne kaziť a prepadávať a kadečo iné, k tomu sa pridá nejaká tá lovestory, nesmie chýbať odcudzenie rodiča a dieťaťa, a celé to vyvrcholí šťastným spojením a úsmevmi. Pre človeka, ktorý aspoň ako-tak pozná fyzické zákony to ale prejsť nemôže. Musím ešte dodať, že scéna, kde má Jake Gyllenhaal v ruke sekeru a nerozbije ňou dvere, za ktoré sa má dostať, ma pobavila a prekvapila úplne najviac.