Le Café (2007)

vtipné, zajímavé, poučné

Obchod pro sebevrahy (2012)

krásně výtvarně zpracovaný námět, ale jinak nic moc. čekala jsem od toho mnohem víc. písniček bylo nějak moc, na to jak nebyly dokonalé, otec, který mlátí a kope do svého věčně usměvavého synka taky nebyl ten správný nápad, jak dát najevo, že rodiče s optimismem nesouhlasí a nakonec obscénní scéna tančící maryline byla už sama o sobě dosti nevhodná, ale podtrhla to skutečnost, že na ni zíral i její bratr.

Mefisto (1981)

kdyby nebyl film tak dlouhý, tak je skvělý. je to totiž úžasně zahrané (až na nějaké výjimky - klasika: umírání a la kam na kterou stranu spadnu, hra s reflektory na konci a běhající hlavní hrdina sem a tam se určitě daly zahrát lépe apod.), jen jsou to prostě hrozné scény (tančící höfgen, jeho erotické hrátky s "rasově nečistou" lektorkou tance, ulízle se smějící a organizující rolf hoppe). je hezky vidět morální a politický vnitřní rozpor talentovaného herce/záletníka.

Malý indián ve městě (1994)

překvapivě povedená rodinná komedie. má to vtip, má to spád, má to dobrý konec. i když vám hned od první chvíle dojde, o čem to asi tak bude, stejně nakonec nelitujete, že jste film dokoukali a ani se u něj nenudíte. jako perlička je překvapení ohledně vztahů malého indiána. docela troufalé...

Na sv. Valentýna (2010)

typická americká romantická oddechovka, kde se vám postupně proplétají osudy všech lidí, hraje do toho pěkná hudba a občas se utrousí takový ten průměrný vtípek, aby se neřeklo. těch smutných zvratů (zrovna na tento den) je tam možná skoro až moc, ale když to nakonec všechno dobře dopadne, proč ne.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

další důkaz toho, že češi prostě už neumí točit dobré filmy. byla to nuda. strašná. jakýsi rádoby pokus o hollywoodský film, kdy se starší ženská spustí se synem svý nejlepší kamarádky, která se ho zbavila hned po narození. všichni si hrajou buď na starší anebo na mladší, než sami jsou. z celého filmu srší "party time" a místo dojemnýě, vážnýě či dramaticky zahraných scén (které by to potřebovaly), koukáte na dospělé, co se smějou nebo odsekávaj jak 13letý děcka. navíc drsné zklamání, že ani ondra sokol neumí přesvědčivě zahrát svou roli.

Talisman (2012)

průměrné romantické drama. zac efron už si konečně nehraje na 17letého hošánka, nezpívá a netančí kolem dokola, ale umí i zvážnět tvář. po stránce scén je to už horší. ty dramatické jsou sehrané příliš rychle, takže v podstatě žádné napětí či obavy, jak to všechno dopadne nepociťujete. na druhou stranu musím uznat, že mě překvapili, když se ex-manžela "zbavili" jakoby mávnutím proutku. opět možná příliš rychle. zajímavým prvkem je babička, která ví vše nejlíp a bez ní by ten dobrý konec asi nedopadl. ("jak jinak...") v podstatě je to takový odpočinkový prosluněný romantický film, který ničím nevyčuhuje od ostatních.

V Bruggách (2008)

možná jsem očekávala až moc po tom, co jsem obdržela hodně vychvalovanou reklamu. dialogy byly na mě asi až moc stupidní a nepříliš vtipné (někdy až moc profláklé). scény, kdy jsou postavy na několikrát prostřílené a stejně běží, mluví a plazí se dál, mi vadily. na jednu stranu do toho celého absurdna a melancholie tak nějak zapadaly, na druhou stranu mě prostě vytáčely. nikdy nevíte, kdy se máte smát, kritizovat anebo se rozčilovat, případně zvracet. smíchu propuknete pokaždé, když se ray chová jak malý děcko (a někdy i ostatní). kritizujete a rozčilujete se nad nerealistickými scénami a chuť na jídlo vás přejde při všech těch nechuťárnách. jakmile ale film skončí, pocit z něj je nic moc, ale jakmile ho po delší době strávíte, je vlastně super. shrnuto podtrženo, i když je to kravina a některé scény a hlášky jsou trapné, zpětně se jim člověk prostě musí zasmát! a jinak v bruggy jsou krásný město!!!

Sběrač (2012)

jednoduše skvělý snímek pro ty, co milují kuchařinu, přírodu a trochu té melancholie, samoty a ticha. ze začátku je lucien docela otravný mrzout, kterému byste nejradši nafackovali za to, jak se chová ke své manželce. postupem děje ho ale začínáte chápat, souznívat s ním a celkem si ho i oblíbíte. za to s reginou je to přesný opak. na začátku si notujete s ní, přejete jí, aby jí vyšla práce v restauraci, ale pak je těžké pochopit, proč nezůstane s lucienem, nelíbí se jí vyjížďky do přírody, hledání hub a život a la tremp. nakonec, když vyjde najevo (není to řečené, ale divák si to celkem snadno domyslí), že skončila u asiata, tak sympatie k ní se ztrácí. i když je to napůl přírodovědný film, díky záběrem na houby a odborným řečem k nim, docela mi tam vadily. a přece se nedaly vynechat, i proto, že jste se dozvěděli nové recepty a způsoby příprav. v podstatě do vás i napumpují odhodlání pustit se do nějakého kulinářského kurzu a začít pracovat v restauraci. hudby není naštěstí mnoho, protože tohle je film poklidný a jisté drama v ději a návody na vaření jsou tak vyváženy tichými scénami.

Vabank (1981)

příjemná kriminální komedie. něco jako dannyho parťáci, jen starší, elegantnější, míň okázalé a možná o něco málo míň vtipné. kamera a speciální efekty působí skoro až rušivě, přestože vtip v nich je asi záměrný, ale to vše kompenzuje hudba. v důsledku je to skvěle vymakané dílo, které svou propracovaností překvapí, ale přesto to není dokonalost sama.